Jít na stránku:  12345678910Další
Aktuální stránka:1 z 10
DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: kata (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:09
Daruji 3mesicniho fretaka Mufa, kousal, ted se tomu snazim vyhybat, tak snad by se odnaucil. Nemam na nej cas (prace). Prosim, kdo by chtel ke sve fretuli kamarada, ozvete se na: 737 441 563, diky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: webmaster dne 13.10. v 09:34.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:20
raz, dva, t?i....stejn? to musím napsat: tak pro? sis ho po?izovala, když nemáš ?as?
Kupodivu nás tady víc chodí do práce a n?kte?í (n?které) mají dokonce i rodinu. V tom to asi nebude, ne?

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: kata (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:27
Protoze dojizdim daleko a mam tech zvirat vic. Pritel odesel a vsechno zustalo na mne...

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:30
Mám pocit, že práv? o tomto psala na ja?e Matka fretka. Máme to tady i v inzerci - n?kdo se zbláznil do roztomilého mimimka a když miminko roste, vadí a není na n?j ?as.
Kato, nenapadlo t?, že je to jako s dít?tem? Když vidím krásné spící miminko na?an?ané v ko?árku, hned bych ho cht?la. Ale když je zakad?né a ?voucí, tak už moc ne. A když povyroste a chce tu ?i onu drahou hra?ku, chce jet na hory, chce n?co, co "mají p?ece všichni" - samoz?ejm? zna?kové, p?ece není socka - TAK HO NABÍDNU N?KOMU darem?

Chovatelé, to je varování - neprodávejte fre?átka levn? - kdo ho draze zaplatí, ten si koupi rozmyslí a nebude ho takhle nabízet.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:34
Zkus to ješt? zvážit. Chlapi do našich život? p?icházejí a odcházejí, jak se jim zlíbí, ale ten tcho?ík tu bude vždycky pro tebe, myslím, že si nezaslouží, abys ho opustila. Te? má každý, kdo cht?l, už doma mlád?, umístit t?ím?sí?ního kluka bude hodn? t?žké (skoro nemožné - díky nalezenc?m s tím mám dost bohaté zkušenosti) a nebudeš si moc vybírat, ke komu p?jde. Ti príma lidi tady na fóru už v?tšinou dv? až p?t fretek mají :o)
Fretky nepot?ebují tak hrozn? moc ?asu - je tu n?kolik d?v?at, co d?lají t?eba na sm?ny a taky se to zvládá. A o rozchodech by mnohé mohly psát romány. Víš, je t?žké z?stat sama na tcho?íka, ale po?ád leh?í než z?stat sama na x tcho?? a y d?tí....a i to se dá zvládnout.
On te? sice hodn? divo?í, ale brzy povyroste a bude z n?j spací vagónek - nakonec budeš t?eba ráda, že se ti ráno u snídan? n?kdo plete pod nohy a ve?er t? n?kdo ?eká. Dob?e si to promysli, jo?

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-09-14, 15:45
Kato, nemáš náhodou "okamžitou reakci" na pocit opušt?nosti? Na to je zví?ecí kožíšek docela dobrý lék. ?asem se to srovná a t?eba bys litovala, že ses ukvapila.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: kata (IP)
Datum: 2005-09-14, 16:12
Ja jsem o tom premyslela dost. Mela jsem fretci samicku, takze jsem s fretakem vedela, do ceho jdu. Jenze ted jezdim do Prahy rano a vracim se vecer, mam 3 fenky, kocky, atd. atd. Proste to ani nezvladam, abych pravdu rekla. Mufika jsme si poridili s pritelem spolecne, ted je malo casu a nikdo mi doma nepomuze ani nepohlida. Nemuzu se mu venovat, proto si myslim, ze mu bude jinde lip. Nekde, kde nebude sam.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-14, 16:23
Je to sice blbý,ten chlupá? si na Tebe jist? zvykl i když to na sob? moc znát asi nedá. Ale u m? máš malé plus, že ji chceš darovat a že ji rovnou nevyrazíš. Máš inzerát v inzerci?

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: kata (IP)
Datum: 2005-09-14, 16:26
Nejak se mi asi nepovedlo ho tam dat. Byla bych rada, kdyby chtel Mufika nekdo, kdo uz doma nejakou fretuli ma, ma s nima zkusenosti, bude ho mit rad.., abych vedela, ze se bude mit fajn.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-14, 16:59
kata - taky chodím ráno do práce a vracim se ve?er, není to jednoduchý ale když už jsem si ho po?ídila tak se ho jen tak nezbavim, mám za n?j zodpov?dnost od chvíle kdy ho p?itáhnu dom?, promin asi budu opravdu hnusná, ale tohle nechápu... :o(((
jo a jediná pomoc od p?ítele je ta, že je ochoten mít je v byt? a podrbat, když marod?j a on je doma hodí nás k vetovi nebo pom?že jinak (ale nemoc není tak ?astá abys to nezvládla), když doma není taky to zvládáme... všechno ostatní d?lám sama... Snažim se moc ho nezat?žovat svým koní?kem a taky to jde...
všem se omlouvám za to co jsem napsala ale jinak (líp, p?íjemn?ji, atd.) to prost? v takových p?ípadech nedokážu... :o(((
abych pravdu ?ekla z tvého p?ísp?vku mi p?ijde, že ho dáváš pry? protože ti p?ipomíná toho p?ítele, se kterým sis ho po?ídila...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 14.09. v 17:04.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Veverka (IP)
Datum: 2005-09-14, 19:35
to Iv?a: Nechci se Kati n?jak zastávat a nesouhlasím samoz?ejm? s tím aby si n?kdo po?ídil fretku, nebo jakékoliv zví?átko a dal ho pry?, protože zjistil, že na n?j nemá ?as, ale nelíbí se mi ani Tvoje reakce. Asi všichni víme, že fretka pot?ebuje hoodn? ?asu a pokud budu odjížd?t do práce t?eba v 6 a vracet se v 8 (nevím jak je to u Káti, ale asi takto jsem to pochopila z p?ísp?vku) a budu se muset v?novat, jednomu psovi, druhýmu, psovi, t?etímu psovi, ko?kám, dalším zví?at?m a fretce, tak to abych celou noc nespala. Se psem musíš na procházky, s ko?kami se pomazlit z fretkou obojí a hrát si s ní. Myslím, že u majitel?, kte?í jí budou moci v?novat v?škerou pot?ebnou pozornost jí bude líp. Ješt? jednou píši, že nejsem pro to aby si n?kdo po?ídil fretku "jen tak na zkoušku", ale kde jí asi bude v tomto p?ípad? lépe. Jde Ti o to moralizovat, nebo o dobro fre?ule?

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-14, 19:54
Vev: aha, to si nedokázala spo?ítata dop?edu kolik mám ps? ko?ek atp., na to s hr?zou p?išla až když p?ítel není??? Jinak v takovém zv??inci je náro?nost fretky 1% celkového ?asu - nap?. já jsem te? na fretku taky sám, takže vím co píšu a krom toho 1x denn? sezbírat bobky ze záchodk?, po?kat až odn?kud vyleze a dát mu krájený maso z ruky (jak zbož?uje), kontroly vody a ?istoty pelech? je to zví?e zcela bezobslužný - mazlí se se mnou klidn? v posteli, u TV, ve van? prost? kdekoli, tohle není argument!!! Podle m? je to jako vždycky: fretka má svý telecí leta, tak se vybarvila. Nic víc v tom nehledej, kdo zvádne m ps? n ko?ek, zvládl by i n+1 fretku k tomu, kdyby cht?l. Pro dobro fre?ule je ovšem adopce nejlepší ?ešení....

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: veverka (IP)
Datum: 2005-09-14, 19:57
Takže Ty fretce vy?istíš pelech záchodek, dáš nažrat a jinak se jí v podstat? nev?nuješ? Ta moje teda docela vyžaduje pozornost, mám pocit, že píšeš spíš o ko?ce než fretce, ta se p?ijde jenom nažrat a jinak si b?há povenku.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:07
Mila Veverko.. Petkrat se pomalu nadechni a vydechni a laskave cti.. Ivca i Pavel maji svatosvatou pravdu, a kdyby si cetla opravdu pozorne, tak zjistis, ze kdyz je fretka vychovana (jako ze Misa, ac nalezenec, je), tak nepotrebuje, aby si za ni cely den behala, jestli si nahodou nechce hrat. Proste az fretka dospeje, tak se z ni stane mazilek, lenoch a panecek mu staci jenom na ty chvile, kdy prijde z prace, sedne si k televizi a fretule se k nemu prijde pomazlit. A kdyz si chce hrat? Starsi fretky nejsou zrovna z tech, co by tyranizovali rodinu 8 hodin denne, at si s nima hrajou. Zabavej se z velke miry sami. A kdyz maji opravdu naladu si pohrat, tak si sami reknou. Ferenc na me dodneska pohlizi jak na nejvetsi pako, kdyz si s nim chci hrat, protoze on je preci starsi pan a takovehle hlouposti provadet nepotrebuje :-) Veverko neboj, fretky jsou mnohdy chytrejsi nez my..
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:10
Asi špatn? ?teš!!! Mám fretku na volno v byt?, takže se jí v?nuju kdykoli ona p?ijde (a to p?ijde - nosí mi hra?ky, leze po kalhotech a vyjad?uje že si chce hrát) a tudíž není pot?eba stanovit ?as od: do: kdy se jí v?nuješ jak vidím ty a pak ji zav?eš... To znamená že já se koupu a Míša p?ijde - cákám po n?m, ko?kuju ho a válím p?ed vanou na ru?níku - tak se koupu nebo te? se mi m??í ?as "pro fretku". Koukám na zprávy a fretka vedle m? leží na gau?i a žužlá hra?ku - tak jí hra?ku beru a házím pry?, ozývá se kokoko a Míša s hra?kou se drápe zp?t na gau?... Co d?lám, dle tebe koukám na TV jak jinak, že?? Ano, pouze fretce dávám nažrat a kydám jí záchodky, víc ?inností pro ní ned?lám (zaberou 10minut denn?) - vše ostatní je symbioza s tím zví?etem. A m?žeš m? kamenovat!!!

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:29
Já si p?isadím na ob? strany.
Chápu Katu i to, že si myslí, že by bylo lepší dát fretkouna n?kam, kde by se mu víc v?novali, protože jí není jeho osud ukradenej.
Na druhou stranu já nejsem schopná dát zví?e z pa?át?. i když ho mám den (d?vod, pro? bych NIKDY necht?la mít útulek, a? je to vždy to první, o ?em uvažuju, kdybych n?co vyhrála nebo se provdala za milioná?e :o)

Z Vendelína mám taky špatný sv?domí. Má pé?e mi taky p?ipadá nedostate?ná a nepravidelná - vídáme se 2-5h denn?, dle ?asu a n?kdy více, pokud ho vezmeme na výlet, kam je to možné. O prázdninách na n?j moc ?asu nebylo a te? to mám - nau?il se kakat ZÁSADN? mimo misti?ku a p?ed dve?e svého pokoje. Už od za?átku zá?í s ním jsem ve všední dny celé ve?ery, dokonce i na zahrad? mi pomáhá, ale po?ád je asi naštvanej.
Není to d?vod dávat ho pry? - jen, že se prost? vyskytnou v život? a v?bec v ro?ních období ?asy, kdy se v?nujeme zv??i víc, a kdy mí?...
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:36
Rozmysli si to ješt? dob?e. Není zas tak jednoduché najít náhradního majitele a uv?dom si, že jsou fretky, které jsou na tom h??.
Paradoxn? by se možná vyplatilo, po?ídit mu druhou fretku ;o)
Pavel má pravdu - klasika - tedy hovínko, voda, žrádlo zabere opravdu 10min.denn?.
Taky mám dalších 7 zví?at, takže se to trochu protáhne, což uznávám :o))))

Ale pro ostatní - pokud se Katka obrátila o pomoc, nekamenujte ji jen a pokud bude trvat na svém, snažte se pomoci - i já se zkusím poptat.

Ovšem v?c nejd?ježit?jší - jak praví matrimoniopatologické p?íru?ky - nap?ed najít oprvdové jádro problému a snažit se vztah udržet, problém vy?ešit...!!! ;o)
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:42
Veverka: tvoje slova pramení z toho že ani Pavla ani Iv?u neznáš...já teda Pavla znám a znám i Míšu což je jeho t?etí tcho?e (píšu to dob?e?) Míša rozhodn? není zanedbanej to ani nááhodou navíc to taky není typ tcho?e který by pot?eboval aby za ním ?lov?k b?hal, protože on si za zábavou dojde sám (jak nám mimochodem krásn? p?edvedl na Seši, že?:-D). a já tovlastn? d?lám jako Pavel. Vy?istím když jdu pokojem skontroluju vodu jídlo a tcjo?e nechávám a? si d?laj co je libo, pokud to není demollice bytu..když cht?j v?dí jak m? vyzvat ke h?e..stejn? tak když by se cht?li mazlit...ob?as mám náladu já tak je jdu vyprudit já. Taky jsem si je po?izovala až po té co mi Mirek odkývl že mi v p?ípad? že to nebudu zvládat pom?že...te? vím jedno..kdyby Mirek odešel dala bych mu cokoliv, ale kdyby cht?l si vzít jednu z mých fretek utrhla bych mu ob? ruce:-D A on to ví..a zbylo by placení veteriny na m? a veškerá další strarost...pro tebe finan?ní stránka asi problém nebude...ale pro m? docela ano...jsem jenom studentn s malou brigádou.

Jinak souhlasím prost? s Ivc?ou a Pavlem...kata si mohla svuj zv??inec p?epo?ítat i bez p?ítele. a prijde mi navísost podez?ele ze se ho zbavuje zrovna ve fazi kdy se dostava do puberty...docela zajimave...

(pozn. vim o cloveku co by bral tchore hned, jenom kdyby mohl..co Mirku? .. jinak bojujeme ssMirkovými rodi?i...t?eba tou plyšovou fretkou...puvodn? me?la být u m? doma...jenže Mirova maminka ji zabrala a uložila kdesi u nich v ložnici:-D)
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-14, 20:47
marketa: souhlas i s tebou:-) u nás sem tam tcho?i jsou sami doma dokonce více než 24hodin....myšleno že odejdu jeden den t?eba ve t?i a vracím se druhý den po škole...pro?? no prost? taky ob?as nestíhám a když máma taky spí jinde nemají na výb?r..nemám ztoho dobrý pocit, ale fretkám je to popravd? totáln? jendo..hlavn? že maj plnou mísu žrádla.Pravda je že mám dv?..takže se zabaví a hned jak p?ijdu domu tak je pustím...uklidím trucbobky a vše je zase v normálu
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-14, 21:23
Abych byl up?ímný - pln? bych chápal kdyby se ozval n?kdo bydlíme v paneláku fretka je naše první zví?e a asi jsme to p?epískli - co d?lá je pro nás neúnosný a nejsme schopni v tom byt? se n?jak shodnout, po všem ská?e lítá do nás kouše vzdáváme to.... Proti tomu ani popel, každý tady tuší jak rozjívený m?že mlád? být a fretka chovavá mazlící vonící m?že mít na hony daleko k tomu co si p?vodn? s nadšením p?inesl dom?. Tomu bych rozum?l. Ale mám 6 ps? a 7 ko?ek a fretku nezvládám bezprost?edn? poté co n?co protože ?as... - to je divný, ne? Nechci nikomu sahat do sv?domí, ale tohle není ten d?vod. Takový ?lov?k by klidn? rok váhal jestli mu to ?asov? vyjde (finan?n?, prostorov?, ...) a když by se rozhod tak by se rozhod. Tam je jinej d?vod a pokud má bejt d?vodem trdelnatost a kousavost fretky, tak je nutno op?t zmínit že z tohohle d?vodu je to vážn? škoda, neb pomine.... Jsou-li tam d?vody jiné, OK a m?li bychom p?emýšlet kam s ní (to bychom m?li tak i tak...).

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-14, 21:28
Kata,:nem?žu ti domlouvat, ale ješt? to zvaž. Fre?á?ek se brzy zklidní a bude to p?ítulný a milovaný milá?ek.Myslím si, že se dá vše n?jak vydržet a zorganizovat, pokud se nejedná o zdraví a život, tak "houby zle"

Co já bych dala za to, kdyby m?j Miloušek m? kousal , my jen ?ekáme na nevyhnutelný konec- rakovina mízních uzlin.

Ješt? si to vše rozmysli.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-09-15, 08:46
Já bych Kati moc nekamenovala. Docela ji chápu i když musela v?d?t když si po?izovala ješt? Mufíka, že nestíhá. Já jsem v ?ervenci za?ala chodit do práce. Z domu odcházím v 5.20 a vracím se v 18.00.
Dokážu se vžít do Katiny k?že, kdy mám neustále vý?itky sv?domí, že Alb?a je po?ád sama. Druhou frete?ku ji po?ídit nem?žu protože z nich má panický strach a ani p?ítel mi s Alb?ou nepom?že. Navíc se ted rozcházíme takže z?stáváme sami. Ale to jsme skoro od za?átku po této stránce. A p?i p?edstav? ješt? se v?novat dvoum nebo t?em ps?m a ko?ce i dovedu Katinu situaci p?edstavit a nezavidím ji. Jen mohla p?ed t?emi m?sící po?ízení Mufíka víc zvážit. Ale nijak bych ji neodsuzovala. Každý m?že ud?lat chybu a v??ím že se z ní Kati pou?í.

Jen jsem se cht?la zeptat jestli je normální aby mi Alb?a prospala od té doby co chodím do práce 22 hodiny denn?. V?bec si už nechce hrát. Ne že by si i p?ed tím n?jak výrazn? se mnou hrála ale aspon trochu to bylo.
Ted aspon stávám ráno o p?l hodiny d?ív než musím abych se s Alb?ou ráno aspon trochu pomazlila protože vím že pak bude moda 12 hodin sama. Ve?er se s ní op?t pomazlím, to jsme s polu tak 2 hodiny pokud neuzná že se semnou nechce mazlit a pokra?uje ve spánku.
Mám také špatné sv?domí a tak se ji tuto situaci snažím vynahradit tím, že ji o výkendu brávám do p?írody.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-15, 08:54
Spaní je asi normální... Léto kon?í a tcho? v p?írod? se už by m?l jen vyh?ívat na posledním sluní?ku a p?kn? kynout na zimu. Náš taky už spí o poznání více. Jinak jsem zjistil, že základní stav fretky se "spát" - ten vydrží neomezen? dlouho. Teprve má-li n?co "ke zkoumání", tj. typicky n?kdo je doma, n?co n?kde rámusí atd. - vyleze. Takže vý?itky nem?j, máme p?esn? totéž, co mám ženu v nemocnici a Míša je jen se mnou, spí celý den co jsem v práci (pozná se tak že kdyby nespal shází polštá?e z gau?e a i jinak zi zútulní byt) - co cvaknou dve?e startuje mi naproti a zjevn? mu to takhle sta?í. Ur?il si to tak sám, já jsem p?ipraven si s ním hrát t?eba i ráno, ale nejeví zájem, i po probuzení se dvakrát prob?hne a zapadne spát dál. Šelma prospí celej život, pokud nemusí zrovna lovit aby p?ežila a velký šelmy? Ty už si jen hrajou, u?ej mlá?ata, pe?ují o sebe a spí!!!!

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Veverka (IP)
Datum: 2005-09-15, 09:17
Jestli se nepletu, tak Kata psala, že už fretku m?la, takže to asi není jak píše Pavel že neví co s fretkou, protože p?išla do puberty. P?iznám se, že nemám s fretkou moc zkušeností, ale vaše NEP?ÁTELSKÉ reakce mi p?ijdou vážn? ubohé. Jako by u n?koho prost? nemohl vzniknout problém z ?asové tísn?. Sám píšeš, že když jsi doma pouštíš fretku voln?, já d?lám mimochodem to samé, ne že bych si s ní pohrála a zav?ela ji jak jsi tu napsal. Ale pokud doma nejseš, tak asi tu fretku menáš kdy pustit, jestli se nepletu. Asi težko by jsi "symbiontil" a nechal fretku a? si za Tebou p?ijde, když by nem?la ke komu p?ijít, když by jsi nebyl doma ... Prost? škoda mluvit. Jak jsem psala, nejsem proto aby si n?kdo po?ídil zví?átko a poté ho odložil (ješt? že se fretky nejsou p?ed vánocemi), ale vadí mi to jak hned n?koho odsoudíte aniž by ste v?d?li cokoliv o podmínkách.
Pavle p?ijde mi momochodem zvláštní, že neuznáváš, že se n?kdo nedokáže dostate?n? postarat o fretku, protože se mu zm?nili životní podmínky, ale chápeš, když si n?kdo nezistí co všechno fretka pot?ebuje a když to prost? nezvláne, tak ji dá pry?. Nejd?ív si o ní p?ece zjistím co nejvíce a poté si ji po?ídím. Nepo?ídím si zví?e na zkoušku!

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-15, 09:28
Snazne te prosim, nauc se cist nez neco takoveho vypustis do obehu! Precti si prosim te Pavlovy reakce znova a potom neco rikej. Az pochopis, ze sis z toho vytahla jenom nekolik frazi, ktere daji dohromady uplnou blbost, tak potom prosim zareaguj znova. Dekuji.

PS: Zacni treba u toho, ze Pavel ma Misu STALE navolno, nikoliv ze ho zavira!
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-09-15, 09:29
Erin: to je príma nápad!!! Daruji d?ti!!! Kluk si našel nový kroužek za 900,-, holce jsem koupila brýle za 1500,- knížky do školy stály skoro 1000,- rovnátka v ?íjnu budou stát 10 000,-!!! Navíc jsou líní, protivní, odmlouvají, mají bordel v pokojíku... Daruji je.

Jinak mám doma 3 fretky, 2 psy, 2 ko?ky, 2 zakrslé králíky a k?e?ka. K tomu 2 pubertální d?ti, protivného chlapa a už rok p?estavujeme barák (a ješt? tak 2 budem). Zahrada má do výrazu zahrada taky ješt? hodn? daleko. Chodím do práce cca od 6.30 do 16.30. Nestíhám nic, práce mi stojí, žehlení mám doma hromadu, už rok jsem se nedostala k šití. P?ijdu z práce, pomazlím psy, vy?ešu perské kot?, pomazlím se s ob?ma ko?kama, vypustím králíky na zahradu, fretky si uvážu na dlouhé š??ry a nechám je rozrýpávat trávník. Mezitím pov?sím prádlo,n?kolikrát rozmotám a pomazlím tcho?e, uva?ím ve?e?i, zkontroluji d?ckám úkoly, uklidím u fretek, vy?ešu fenku, zav?u fre?ule, pochytám králíky, nakrmím všechny,umyju nádobí, uklidím nejnutn?jší, osprchuji se a jdu spát. D?ti max. dají všem zví?at?m vodu (protože jsou doma první), chlap max pohladí psy. Nestíhám a mám už toho dost. Daruji d?ti.....
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-15, 09:51
Milá Veverko, nám zase p?ipadá ubohý ten d?vod. Psal jsem x krát, že d?vod k darování zví?ete je a znám ho, ale není to tenhle - ten je výmluva protože fretka jaksi omrzela resp. nehodí se (nyní)... A to je rozdíl. Já mám fretku voln?, což znamená že má pelíšky, jídelní koutek, záchodky a hrací místo. Jinak žije s náma v byt? (nebydlí u nás, bydlí s námi), což znamená že v noci spí za pra?kou, ve sk?íni, s námi v posteli ?i jinde (nechávám na jejím uvážení kde), p?es den pobíhá po byt? a plete se nám pod nohy a když nejsme doma, d?lá si n?co samostatn? (ne?íká nám co, takže up?ímn? ?e?eno nevím - ?ekl bych že p?evážn? spí). Jsem doma sám nebo? má žena je v nemocnici - fretka (jako pé?e o ní) mi zabere tak málo ?asu že o tom nemá smysl psát a ne?ekl bych že strádá, když je p?es den doma sám, protože má spoustu v?cí co m?že d?lat a protože když já jsem s ním tak on je se mnou - spát chodí když zhasnu a vstává když má pot?ebu. Op?t opakuji že jsem schopen pochopit spoustu situací kdy fretka trpí a majitel taky, ale stále se domnívám že to není tento p?ípad. Bohužel se zde po foru n?jaký pátek pohybuju a tak už ?lov?k za tu dobu leccos pochopí. Tohle není první p?ípad a nebude to první lehce nedosp?lá fretka, která nemá kde bydlet. Btw jedna taková co nemá kde bydlet bydlí dnes u nás a když p?išla nem?la ani co pít a celou noc byla v kleci na mraze. Takže zapla?b?h že se to tady ?eší trochu jinak...

PS: fretku si nepo?izuj, žije totiž relativn? dlouho a mohly by se ti t?eba zm?nit ?asové možnosti - a co chudák fretka potom, p?jde sv?tem??? Myslím že ona by za tebou šla klidn? do pekla, ale to nemá asi cenu vysv?tlovat. To zví?e ctí svoje lidi a trvá 1/2 života než si zvykne na jiný...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavel dne 15.09. v 09:56.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Veverka (IP)
Datum: 2005-09-15, 09:58
Omlouvám se, z toho p?ísp?vku se nedalo tak úpln? poznat, jestli ho má navolno stále, nebo jen když je doma. Nejsem zde na serveru tak dlouho abych v?d?la o každém vše. Já bych si t?eba netroufla nechat Sisi b?hat po byt?, když tam nejsem. Ale to je každého v?c. (Obzvláš? pokud bych tam m?la pušt?na další zví?ata jako psy a ko?ky.) Omlouvám se, jestli reaguji agresivn?, ale já si v?tšinou neberu moc servítky a ?eknu co si myslím. Nevím ješt? jak zvládat svou fre?uli, jak ji správn? odnau?it kousat, jak ji nau?it aby chodila jen na záchodek, nejsem dokonalá a nevím vše. Snažím se jí v?novat co nejvíce ?asu a na první pohled jsem se do ní zamilovala a nedala bych ji pry? a nechápu jak to m?že n?kdo ud?lat. Jsou ale jisté situace, kdy je to jinak nejde. Jde p?ece o dobro fre?ule a ne moje. Je tu spousta lidí, kte?í mají mnohem více zkušeností s fretkami než já. Já jen ?íkám zastavme kamenování, nikdo nejsme dokonalí a potkat nás m?že v život? cokoliv. Spíš bych kamenovala ty jedince u kterých to jak napsal Pavel "p?epískli".

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Veverka (IP)
Datum: 2005-09-15, 10:03
PS.: Psala jsem to p?ed Tebou takže to není úpln? aktuální.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-15, 10:36
p?idávám se k veverce, resp. k jejímu prvnímu zdejšímu p?ísp?vku.
netvrdím, že se mi líbí, že se kata chce "zbavit" fretky, vidím to stejn?, jako v?tšina z vás.
ale z duše se mi p?í?í nabízet n?komu, kdo žádá o pomoc, místo toho agresivní nebo hysterické reakce, jako to n?kte?í d?láte.
není to zdaleka na tomto fóru poprvé.
sami vidíte, jak se to nakonec zvrhne.

škoda..... :o(

Jít na stránku:  12345678910Další
Aktuální stránka:1 z 10


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist