Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-04-10, 23:38
Prosim vas, mate niekto info, kolko cca vody by mala vypit zdrava fretka denne? Veterinar mi kazal sledovat kolko vypije ten nas psychicky naruseny tchor za 24 hodin, pretoze sa mi zda, ze vela pije a vela moci. Urobili mu kompletne testy od mocu, cez krv a sono a vraj je zdravy ako repa a vzhladom na jeho psychicku labilitu mu mam zaplatit psychologa...;-)))
V literature som to nikde nenasla.
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-04-11, 11:37
Protože na to není jednozna?ná odpov??. Záleží na po?así, strav?, velikosti,...
P?i krmení granulemi vypije fretka víc, na mase málo, v lét? hodn?,.... Spíš se dá vypozorovat zm?na. T?eba když Ferda p?i selhání ledvin za den pro??ral bednu písku tak, že z n?j kapala voda, vypil ?tvrtlitrovou napáje?ku, tak to bylo hodn?.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 10:40.

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-04-12, 19:17
No Kuko zerie stale rovnako, len viac pije. Co je ale divne, tak nemoci castejsie, ale vela. Nie je ani mokry, v podstate chodi na zachod v rovnakych frekvenciach ako predtym, len objem mocu je vacsi. Za posledne tri dni vypil za 24 h 200 ml vody. Ma 2 kg a momentalne plzne a ma sexualne chtice na Saru. Ci to moze mat suvis, to neviem.
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-12, 20:52
MajaZ - nejsem veteriná?, ale podle m?, když máš jakoukoli zvýšenou ?innost organismu, v?etn? nez?ízeného chtí?e :o))), máš logicky v?tší žíze? :o)
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-04-12, 23:09
To Marketa: kiez by si mala pravdu...;-)...on tusim fakt zacal viac pit potom, co Sara prisla poriadne do ruje...ach jo...dufajme, ze je OK, inak je v poriadku, vystraja normalne, cumak ma tiez mokry a studeny, oci jasne, sibalske...tak uvidime.
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-04-13, 00:09
Tak holt se da prozatim rici jen to, ze se musi pockat nez doriji Sara :o(
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-04-13, 10:03
Já bych ud?lala ješt? jednu jednoduchou v?c: vybrala bych píse?ek, velmi d?kladn? vymyla a vypláchla záchodek a až se tam vy?úra (nebo na ?istou podlahu), nabrala mo? do sterilní st?íka?ky a odnesla vetovi, p?ípadn? koupila v lékárn? testovací proužky Heptaphan a mo? alespo? orienta?n? vyšet?ila. Pohledem se dá ov??it koncentra?ní schopnost ledvin - když je mo? moc pr?hledná, je moc ?ídká, ledviny málo koncentrují. Proužkem se zjistí další v?ci: pH, obsah bílkovin (pozor, u fretek je troška bílkovin v mo?i normální, neznamená hned nemocné ledviny), a nejd?ležit?jší obsah krviek a hemoglobinu, který ukazuje na zán?t ledvin (hb) nebo mo?ového m?chý?e (krvinky). Naopak v?bec nemá cenu brát v potaz pozitivní ketolátky, ty jsou u fret?ích samc? falešn? pozitivní vlivem barviv v mo?i. No a p?ípadné podrobné laboratorní vyšet?ení ukáže ješt? víc.

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-04-13, 11:44
Presne toto vsetko mu robili a s negativnym vysledkom. Robili mu aj krvny obraz, sono a vsetko bolo negativne.
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-04-13, 11:46
Tak to by nem?lo jít o nic zásadního :o)

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2006-04-13, 15:42
Stale dufam, ze to ma suvis so sexualnym harasenim a ze Kukovi bude stacit ten psycholog. Prave som skusala pruzok, okrem mierne zvysenych bielkovin vsetko negativne.
Avatar

Re: Kolko vody ma vypit fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-13, 15:58
No já taky. A když k tomu p?ipo?ítáme Kukovu psychickou labilitu ;o) No asi by to mohlo být vážn? tím.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist