Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-18, 13:40
...kdyby tak bylo s kym se poradit (s n?kym kdo takovou fretku má/mn?l), sakriš.
Co ten MVDr. Hnízdo?

Skoušela si ji pustit p?ed krmenim, nebo po? ?ist? laická úvaha: na "la?no" by se snad mn?la dávit mí?/vúbec jako když b?há najezená (možná je to blbost - nevim...)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-18, 16:29
MVDr Hnízda najdeš tu [www.veterinarni-ordinace-praha.cz] a asi bych se poradila rovnou s ním, když s tím má zkušenosti, jestli má cenu to ješt? prodlužovat a nebo je šance, že se to zlepší... taky jestli v?bec jde o zv?tšený jícen..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.05. v 16:38.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2010-05-26, 21:19
Ahoj lojzinko,
dnes jsem sem náhodn? zavítal.
Jestli Tvoje fretka ješt? žije tak fakt doporu?uji krmení po co nejmenších dávkách v t?ch cca 2 hodinových intervalech (je lepší ráno si p?ivstat v t?ch cca 5 hodin a krmit do pozdního ve?era). Vypadá to strašideln?, ale po cca 1 m?síci se nám fre?ák za?al zlepšovat a mohli jsme za?ít vstávat až v 7 hodin, dávky krmení a p?estávky mezi ním zv?tšovat. Dnes fre?áka krmíme tak 4x denn?.
My krmíme fret?ími granulemi Vitacraft (rozmlátit pali?kou na maso na prach a zalít va?ící vodou + do toho sypeme vlo?ky od Gimpetu Baby Flocken, kaši?ku žere fre?ák sám nebo mu to podáváme lži?kou). Ty vlo?ky od Gimpetu mají v každém hypermarketu nebo obch?dku u majdy.
Dále jsme fre?ákovi dávali r?zné d?tské výživy. A samoz?ejm? Calopet pastu. Taky va?ené krutí maso natrhané na malé kousky.
Nedoporu?uje se ovoce a zelenina - jsou málo výživné.
Musíš si ale vychytat tu správnou dávku, aby to fre?á?ek nevyzvracel. Je to ke vzteku, když se s ním v p?t ráno pipláš a on ti to za 10 minut všechno vybleje...... :-(
Jinak dávení a kašlání je u téhle nemoci normální. Ovšem jestli se chudák tvoje fretka nem?že hýbat, tak ji ten roztažený jícen tla?í na plíce a ona se dusí (aspo? tak mi to vysv?tlil veteriná?).
Když na tom byl náš fre?ák nejh?? tak dostával od veteriná?e n?jaké výživové infuze (2x denn?) - postavily ho na nohy. Na tom asi není nic složitého, to ti dá každý vet.
Fakt m? zatím nenapadá co víc poradit. Budu sem te? chodit každý den. Kdybys m?la jakýkoliv dotaz, ptej se.
S naším fre?ákem to ze za?átku bylo taky nic moc, ale pak se z toho dostal. Dnes je relativn? spokojený fret?í d?chodce. :-)
Držím Vám palce a hlavy vzh?ru!

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: lojzinka (IP)
Datum: 2010-05-30, 12:34
Ahojte všichni
Pro: Pokousanej, Johana a Zofiro
Jsem moc ráda, že ses tu objevil a že se m?žu dozv?d?t n?co víc od n?koho kdo s touhle nemocí má zkušenost. Mám nové zprávy. Je to 3 týdny co nám Lojzinka bojuje s nemocí a te? jsem moc ráda, že jsme vydrželi a bojovali, protoze na to jak nám ta "chytrá" sle?na doktorka ?ekla, že lepší už rozhodn? nebude a že stejn? um?e, tak naše Lojza po 3 týdnech je na tom skoro stejn? jako když byla zdravá. Minule co jsem sem psala, že nem?že b?hat, že se hned dáví, tak Lojzina jako by to vytušila nebo se rozhodla, že mi ukáže a od tý doby se mi ani jednou nedávila, b?há normáln?, nejd?ív jsme ji poušt?li jen chvilku, te? už b?há vzdycky tak hodinu p?ed jídlem. Johano i my jsme m?li stejnou úvahu, že p?ed jídlem to bude lepší, po jídle p?kn? držíme a pak chodí spinkat.
Pokousanej cht?la jsem se zeptat, jak jste ?ešili nakonec ten problém se zuby, když fre?á?ek nem?že nic tvrdého?
Minulý pátek jsme byli na kontrole u našeho veta a rentgen ukázal, že jícen se lepší, že není tak roztaženej a že jí aspo? trochu pracuje.
Lojza dostavá Hill´s konzervy s mixovaným masem a mrkví a moc jí chutnají, ta by se cpala po?ád.:) Te? už krmíme 3krát denn?, protože nám toho sní docela dost a nemá s tím problém. Sem tam kašle, obcas kníkne, ale nezvrací nám v?bec a bobky d?lá p?kný.:)
Nevím co tam s ní d?lali, ale ze za?átku v?bec nesnesla vodu a tu m?la vždycky ráda a když se dotkla lži?ky, hned ucukla. A pokaždý když krmíme, tak se za?ne klepat, asi nervov?. Kdoví cim jí tam trápili.:((Ted uz je to lepší aspo? s tou vodou.
Toho Hnízda jsme m?li v záloze, protože jsme necht?li p?evážet jí do Prahy, nebyla moc silná a našt?stí to zvládla.
Pokousanej a váš fre?á?ek pak už nedostával žádný prášky? Ta naše má zatím antibiotika jako obrana infekci, ale až je mít nebude, tak se jí m?že kdykoliv ud?lat..
Díky za radu, doufám, že ta naše se toho fret?ího d?chodu dožije taky.:)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-30, 13:10
Lojzinko sem moc ráda že se lepšíte! :-) Držim palce, aby se Lojzinka srovnala stejn? jako fre?ák od Pokousanýho :-)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: lojzinka (IP)
Datum: 2010-06-17, 13:10
Dnes naše Lojzinka boj prohrála. V noci se za?ala hodn? dávit, i když nem?la co zvracet, dnes ráno si ji vet nechal u sebe a dopoledne volal, že asi 20min po tom um?ela. Bylo to zase všechno tak najednou.
Chci jenom pod?kovat všem, co nám drželi palce a Lojzinka zdraví odn?kud, kde jí je snad už líp.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-06-17, 13:14
:-( To m? strašn? moc mrzí,moc... :-(
Drž se.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-17, 13:39
Je mi to moc líto! Ale hlavn? že je Lojzince už dob?e a nic ji netrápí.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-17, 16:29
Alespo? jste ji dali šanci a to je moc fajn.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist