Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-03-25, 21:12
Jak p?esn? probíhá u tcho?? strhávání zubního kamene a kolik to asi tak stojí? Vendelovi budou 3 roky, ale až posledního p?l roku jsem u n?j kámen odhalila. A je to v?bec nutné, jak se píše v p?íru?kách?

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-03-26, 17:21
Ahoj Markéto, práv? p?edev?írem jsem byla s Nikitou na odstran?ní zubního kamene. Vše probíhá pod narkózou, nejd?íve jí dají injekci po které je hned omrá?ená a po chvíli usne. Já jsem si pro ní p?išla za hodinku, kdy už byla troši?ku vzh?ru. Stálo m? to 500 K?. Podle m? je odstran?ní zubního kamene d?ležité, p?edejdeš tak dalším problém?m s dásn?ma a potom i vypadávání zub?. Nikit? je 1,5 roku a m?la kámen na zadním stoli?kách, po?ítám, že tak za 2 roky bude mít kámen op?t.

Ahoj Lenka

zuby+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:55.

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: petra (IP)
Datum: 2003-05-11, 21:04
Ahoj!
K sundání kamene je výhodné využít každou p?íležitost, kdy je zví?e v narkóze. Ona u ocho?ených ani není nutná, ale vysv?tluj to veteriná?i :o))
Zkušený chovatel to taky zvládne, jestli pojedete s Vendelkem za maminkou Šmudlou (nepletu se, ne? Vendelín? tolik není), popros Lenku, aby mi dala v?d?t - klidn? to ud?lám zadarmo (doufám, že není prstožrout obecný?).

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-05-12, 15:50
D?kuju za nabídku. Není prstožrout, jen n?kdy rukožrout. Do cizích si rád kousn?, ale nikdy ne do krve. Jek bude reagovat na manipulaci se zubama, nedokážu odhadnout. Já si od n?j nchám i olozovat obli?ej a uši na p?ivítanou a ješt? m? nekousl, je rozmazlenej. My už ale rok bydlíme na Šumav?, takže p?esuny jsou komplikované. Veteriná?e však máme fajn (i když taky není zrovna d?v??ivý ke tcho??m), je to rodinný léka? náš i mých rodi?? (tzn.,že má jen od nás 14 - 16 pacient?, dle ro?ního období - psy, ko?ky, králíky a jednoho tcho?e). Když píchal Vendelovi p?ed 2 lety injekci do noži?ky, natáhl si ji p?es p?l ordinace, marn? jsem mu vysv?tlovala, že ho držím, a že je mu dost blb? na to, aby kousal. Je to ale výborný doktor, takže si snad poradí i se zuby.
Te? m? tak napadá - bývávala jsem zdr.sestra, nezvládla bych to taky? Existuje n?jaký návod?
Maminku Šmudlu vid?l Vendelín jen jednou v život? a pokusila se ho zakousnout (tedy ne asi úpln? vážn?, ale nevypadla, že by z n?j m?la radost). Vendelovi p?išla zajímavá, též si cht?l kousnout, ale jsem ráda, že na n?j byl hrdá alespo? Lenka. Tu vídám jen ob?as, když p?ijede na chalupu.

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: petra (IP)
Datum: 2003-06-06, 22:15
Ahoj Markéto!
Asi byste to spolu zvládli - chce to lehkou zru?nost a tupou škrabku (t?eba jako jsou v manik??e). UPOZORN?NÍ pro nezdravotníky: bez odborného dohledu se do toho rad?ji nepoušt?jte, i p?i tomhle se dá ublížit. Kámen se zachytí škrabkou za horní okraj a sm?rem od dásn? se strhne. Pokud se fretka vrtí, fixuje se za záhyb k?že za krkem. Na posledním srazu jsem ?istila zubáky asi ?ty?em fretkám a objevila jsem nový trik na samce v ?íji: využije se snahy zakusovat pani?ku, fre?ákovi se podá ukazová?ek, palcem se ohrne pysk a druhou rukou se pracuje. ?endovi takhle sundám kámen bez cizí pomoci a než si uv?domí, že je vlastn? truhlík když nepustí, má zuby v poho.
Pozdravuji Vendelka! 21. 5. mu um?ela prababi?ka Myška :o( , tak se ozývám až te? (n?jak byly jiné starosti). Te? už je s prad?dou Ferdou v Pietním parku - tak až t?eba p?ijedete do Prahy (t?eba na podzimní sraz v Pietním p.) m?že V. navštívit své p?edky :o)

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2006-12-04, 10:46
u naseho jsme taky nasli. koupila sem mu pusinky denta.kiss prej to pomaha a odstrabuje zubní kámen. a jestli to nepommuze, bute vetak

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-10, 13:50
máte n?kdo zkušenost s ulomením nebo vytržením horního špi?áku? v dubnu si Semy zlomil horní špi?ák, kterej jsem musela nechat vytrhnou, všchno je v pohod?, rána se krásn? zacelila, ale ten horní ret se mu propadá dovnit? tlamy a tak se tím spodním zubem kouše, ret má v tom míst? "natrženej" a se strupama. bude to tak mít po?ád a nebo to za ?as n?jak "zrohovatí"?
tady je foto necelý m?síc po zákroku, nad vytržným zubem je vid?t i ten natrhlý ret, ale p?íjde mi, že se mu to zv?tšuje.



[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.07. v 14:15.
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-07, 20:57
další dotaz k zub?m: všimla jsem si že naše mim?a (necelých 10týdn?) mají u trvalých zub? nažloutlý/zašedlý špi?áky, z ?eho to m?že být? n?jakáchyba ve strav?, nadbytek nebo nedostatek n??eho? jsou krmení granulema TF baby, vlo?kama baby flocken, 1x denn? maso - ku?ecí a nebo hov?zí, za "odm?nu" pastu gimpet junior.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-07, 21:13
Žofiro, tak to žel netuším :-(
Ale dám jako námn?t na úvahu toto: moje zuba?ka (docentka na klinice) se jednou vyjád?ila, že lidi co maj vrozen? zuby do žluta (ne zne?išt?ním) je maj kvalitn?jší jako ti co maj "bílé perli?ky". Prý to néjak souvisí se složením skloviny (...asi, moc sem to tenkrát nepochopila). Ale jestli toto platí i u zv??e.....? Asi dotaz na veta. Napiš San?.

Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-07, 21:51
mají to oba a jen na spodních špi?ákách, horní jsou OK. m?la to tak i Bigi, ?asem jí to zmizelo a jsou bílý, tak m? napadlo jestli nemají n??eho málo/moc.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-08-27, 21:44
No s tím našednutím zub?, bych taky cht?la v?d?t z ?eho by to mohlo být. Já to mám u holek , ob? jsou 4leté sestry, tak nevím jestli to je v?kem, nebo tomohlo být granulema (byly krmeny friskis a ješt? n?jaké). Paní ?íkala, že dostávaly 3x týdn? ku?ecí maso.Dík za odpov??

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-28, 09:20
Nona, pokud na zubech nemaj zubní kámen, nemaj zapálený dásn?, zuby je nebolí, normáln? žerou a pijou, tak bych barvu zubú asi ne?ešila....Z ?eho to múže být, to netušim...
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-08-29, 13:33
Naše Stiky si nedávno ulomila špi?ku jednoho ze svých krásných špi?ák? (je jí teprve 1,5 roku!)

co s tím? máme to nechat nebo n?jak ?ešit? (jako t?eba jestli takové narušení skloviny m?že zp?sobit že se jí za?ne kazit) a ?ím to m?že být? Zna?í to t?eba nedostatek vápníku, že má zuby k?ehké? nevíme kdy p?esn? a o co si to ud?lala.

a ješt? jednou k zub?m- jeden z našich prck? (5,5 m?síce) má na stoli?kách takové šedé fleky, jako když vám zplesniví jogurt. Co je to a co s tím d?lat?

Jinak ale všechny fretky baští a prospívají, a jediný komu tyhle jejich problémy vadí jsem o?ividn? já.
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-29, 14:00
lámání špi?ák? je docela ?astý, záleží jak moc si ho ulomila, pokud jen špi?ku, tak se to ne?eší, pokud je zalomenej víc a je vid?t kanálek, tak je pot?eba ?ešit.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-08-30, 15:51
Já jsem taky našla Toníkovi, že si zlomil pravej horní špi?ák. Má to jen kousí?ek, do kanálku ne.e Takže hlídám, kdyby se to za?alo kazit, ale jinak to tak necháme :-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: F14 (IP)
Datum: 2009-09-14, 12:39
Casty ukaz to je :)
Nas vzteklon Paige tak dlouho lomcovala s kleci az o cpicku jednoho spicaku taky dosla.. je to sice nejaky rok, ale stejne se nepoucila. Vypada jako jednozuby upir :-D

Odstranovani zubniho kamene - Vet. ma cvicenou ruku a sestricky na veterine vetsinou taky. Vim jak jsme s nasi Giou zapasili, drzeli jsme ji dva-tri a Veva (tehdy tehotna s vetsim briskem) odstranovala kamen. Nastesti to odnesly jen pokousane "pracovni nastroje", ale pri vzpomince jak mi prokousala ruku jak sici stroj (to mela tehdy zanet mocaku), jsme toho nakonec nechali. Povedlo se nam kamen odstranit jen z jedne strany, vic nam nastvana pirana nechtela dovolit.
Vzal jsem za tyden Giu k MVDr. Chylikove. Tam jsem zasl nad cvicenou rukou, kdy ji pritiskla ke stolu(ja drzel zadni nohy a sestricka delala neco s vatickou) a behem chvile odstranila zubni kamen. Sice to taky odnesla pozvykana spejle s vatickou, ale pak dostala za odmenu maltsoftku a slo se domu :).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: F14 dne 14.09. v 12:54.

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2010-06-03, 12:17
Máte n?kdo zkušenosti s detal gelem na zuby pro fretky? Má ten gel v?bec n?jaký ú?inek nebo to je jen pro náš pocit, ze jim n?co dáváme a p?itom ú?inek žádný?

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-03, 12:30
S Dental gelem p?ímo skušenosti nemám, ale už pár let fretovi denn? natírám zuby Orozyme gelem. Fretovi je 6 let a zubní kámen nemá. T?žko ale ?íct, jestli je to stravou, metabolismem organizmu, nebo tim gelem...
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:55
Zdravím.
Už ste n?kdo n?co slyšel o minerálním kameni na broušení zub?? Používá to n?kdo nebo je to n?jaká blbost?
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:57
to je snad pro hlodavce, ne? ;o) fretka si brousit a obrušovat zuby nepot?ebuje, nedor?stají a nep?er?stají jim :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:00
Sirah já ani netuším co to je. Nemáš ?áký link?
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:02
p?edpokládám, že jde o tohle [obchod.kralici.cz] p?íjde mi to n?co jako na zp?sob sepiové kosti pro ptáky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:05
...tak to pro fretky fakt ne.
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:13
Tak link už jsem bohužel ztratila, ale zdálo se mi to stejnak n?jaký divný. Cht?la jsem si to jenom potvrdit :) Díky za rychlé reakce.
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:25
Sirah, kdybys cht?la n?co na zamezení tvorby zobního kamene, tak já už roky s výborným výsledkem používám Orozyme-gel. Ale taky to nemusí být ú?inné u každé fretky stejn?.
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Sirah (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:33
Ok. Díky za radu. Já na to s tim kamenem jen n?kde narazila a zdálo se mi to jako nesmyl. Oni si lidi ?asto bohužel pletou fretky s hlodavcema ... Tak asi proto. Gelík ur?it? zkusíme :) Te?ka m? spíš trápí jiná v?c, ale to je zas na jiné vlákno :) Zkusim to tu ješt? n?kde poš?ourat ... :)
Avatar

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: jituššška (IP)
Datum: 2010-08-25, 23:30
Mýmu Fredíkovi(7) se objevil zubní kámen aaž v 6 letech. Byli jsme mu za veteriná?em odstranit a pár m?síc? v pohod? a tedka zase se objevuje :(

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-09-13, 13:52
ahojky,dnes jsem koukala na zoubky mýmu fre?ákovi a má na obouch stranách šedivé fleky totožn? stejné :-( v pátek jdu k vetovi kv?li srazu,tak se sice zeptám,ale nemáte s tím n?kdo zkušenosti?co to je???jíme granulky TBf ku?ecí maso,pasti?ku vitámínovou,zeleninku no nic nezdravého..:-)
a pak 2 dotaz jak,kdy,?ím ?istíte zuby a v?bec d?lá se to???

Re: Zuby
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-13, 14:24
Já zuby natírám Orozyme-gelem, odstra?uje to zubní plag a tim pádem se kámen tvo?í mén?. Kdysi senn?, te? 2-3 krát do týdne. Fretovi se zubní kámen ned?lá, ale jestli je to jen púsobenm toho gelu, to nevim.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist