Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-24, 09:52
Muze byt kychani z neceho jineho nez z nastydnuti a z prachu v cenichu?

Chilli ted zacala kychat. Samozrejme prach a binec vykychavala odjakziva, je to sileny hrabos (oblibeny bagrovaci teren je prachovita hlina s jehlicim v parku pod tisy), ale ted kycha i prachu mit nadychano nemuze.
Vezmu ji z klece - do te doby klid, a jen co ji mam na ruce, rozkycha se a behem minuty jsem poprskana kde se da. Spi ve svoji prepravni tasce, pak mi vyleze na ruku a znova sprcha. Pochrupuje mi v posteli, probudi se, docapka mi k hlave, olize me ... a poprska. A tak.
Pritom nastydla jinak nevypada (ale pro jistotu jsem ji prestehovala z balkonu do pokoje, pastu dostava denne, ne obden, a vpasovavam ji do dlabose drceny pilule vitaminu C), lita a lumpaci snad vic nez jindy (tedy ono uz to o moc nejde :)), dlabe za dva a vubec se tvari a chova spokojene. Jenom zkratka prska a kejcha.

Mate nekdo s necim takovym zkusenost?

n+rýma+




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 11:47.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-24, 09:55
Môj fre?ák dnes ráno za?al kýcha?, ke? ho priate? zobral na ruky a mal ?erstvo natretú tvár vodou po holení. Fre?ák mu chcel oliznú? tvár a za?al kýcha?.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:04
To uz nas taky napadlo. Ze treba NORMALNI domacnosti s fretkou resi problem cloveka-alergika, a my mame fretku-alergika :))
Bylo by to celkem v souladu s nekterymi jejimi dosavadnimi projevy. Ona je "fakt_divna". Prakticky nemluvi - kazde kvoknuti nebo kniknuti je velka udalost na kterou clovek skoro aby otviral sampansky. MA rada otevrene prostory (rovne otevrene parky s minimem keru a golfova hriste jsou jedna z mala veci, ktere ji dokazou "rozkvokat"). NEMA rada pribinak. Nesplha. Proste divna :)) Takze alergie by me snad ani neprekvapila. Jenom zjistit na co :)

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:10
Len tak ma napadlo, ci to nemoze byt z nejakej vone napr. parfem, ktory pouzivas. Inak si myslim, ze ak vypada v pohode, zdravo, santi, vyvazda a ziadne znamky choroby na nej nebadat, tak by to snad malo byt OK.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:18
V poslednich dnech novy parfem a nova avivaz. Zkusim oboji na cas vynechat, uvidime co to udela. Z dalsich zmen by tu byly nove granule a nova podestylka, ale oboji ma uz pres tyden, ty granule maji byt dokonce co se alergii tyce special (bez umelych barviv a ochucovadel, drahe jak blazen, a ta bestie je ze zacatku nechtela dlabat) a podestylka je silikon, to ma byt taky ne-alergicke.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:26
Nemyslela som ani tak alergiu, ako nechu? k niektorým vô?am. I ke? u psov som sa stretávala s alergikmi prekvapujúco ?asto. Boli to rôzne alergie, dokonca aj na prach, pes musel chodi? von len v boti?kách, inak mal labky okamžite rozpreskané do krvi.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:35
Aha. Nechut by to taky mohla byt. Chute a nechute ma prisera dost vyhranene. Tak jestli je to ten parfem, tak to mam docela blbe. Ale zas co bychom pro nase poklady neudelali/y, ze :))

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:49
T?eba máš te? nový krém, nebo deodorant, nebo prášek na praní, nebo máchadlo... ? ;o)

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Adri (IP)
Datum: 2004-08-24, 12:09
Priklá?am sa ku všetkým. Bude to asi krém na tvári, rukách, parfém, aviváž.


Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-08-24, 14:09
U nás je z?ejm? alergie na Prahu (ani se nedivím mám jí taky).Míša po více jak m?sící se vrátil z prázdnin, z chaloupky v jižních ?echách a celý víkend prokýchal. Míchala jsem mu med do calopet pasty protože normáln? ho necht?l a prskal dvakrát tolik. Dneska už nekýchá asi si na ten smrádek pražský zase zvykl o:)))

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-24, 16:10
Reakce na Prahu by to taky mohla byt :)) I kdyz by to byla dost opozdena reakce - ale vlastne proc ne, znam lidi, kterym se alergie rozjela az po 30. Chilli vyrustala (do 7. tydne) na horach, od te doby je v Praze (krome vikendu, ale i tam je maximum "ciste prirody" Kokorinsko a tak).

Uvidim, jak se to bude vyvijet. Zkusim vynechat "kandidaty na alergeny" a kdyz se to nezlepsi, vezmu selminu na veterinu. Doufam ze si do te doby neukychne hlavicku - i kdyz ona uz asi ma posilene krcni svaliky z toho, jak furt kycha nadychanou hlinu a prach a podestylku; fanaticky nornik :)

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-25, 09:23
Nenapadlo by me to, ale jestli je to alergie (nebo nechut), tak je asi na lak na nehty. Taky novy, ale vcera jsem na nej ve vyctu zapomnela. Doted jsem ho mela na nohou, vcera jsem si ho dala i na ruce, pak jsem do nich vzala selminu a ta si div neurvala hlavicku. Tak jsem ho samozrejme hned smyla, kychat prestala, ale nez se mi povedlo omyt posledni zbytecky smradku z toho laku a z odlakovace, tvarila se ze teda jak jsem prisla k necemu tak nechutnemu, fuj, dej to pryc, no jeste jidlo mi tim podavej ty cune :))

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2009-06-21, 10:20
Prosím o radu, mám dvouro?ního nekastrovaného fre?áka, z ni?eho nic za?al mít strašlivé kýchací záchvaty, trvá tu už t?i dny, p?es den, v noci,...když tvrd? usne, tak nekýchá, jinak po?ád. Nic jsem nezm?nila, ani v kleci, ani na sob?. Chodíme na procházky do lesa a na louky, tak jestli to nem?že být alergie, nebo jestli nemá n?co v dýchacích cestách? Prosím pora?te, kde máte podobné zkušenosti, už se na n?j nem?žu dívat, jak se trápí :( :( :(

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:11
nelíná náhodou?
alergie to samoz?ejm? být m?že, ale nejd?ív zkus pátrat doma, co by ho mohlo dráždit ke kýchání. stelivo, aviváž, prach za nábytkem, který "poctiv?" vymetá... nebo práv? jeho vlastní padající chlupy.

m?že být i nastydlý, zkus mu ud?lat slabý he?mánkový ?aj a "p?ilepšit" troškou medu na olízání. a kdyby bylo h?? - tak vet, samoz?ejm?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 11:13.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:17
Rostou mu nové chlupy, ale zatím moc nelíná, napadlo mne, jestli to není ze zvýšeného mazu v uších, jestli ho to nem?že n?jak sv?dit, budeme muset k vetovi stejn?, aby zkontroloval, jestli tam nemá svrab. D?kuji za radu

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-21, 11:20
jestli mu rostou nové chlupy, tak líná ur?it? :o)
m?žeš ho zkusit "vytrhat", aby to m?l rychleji za sebou. podívej se do první pomoci, oddíl "srst"

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-22, 15:55
Nessie,
m?že to být také skrytá infekce nebo to m?že být od srdce. Pokud infekce (skrytá, protože je tém?? bezp?íznaková), tak bych dala na 7dní 2xdenn? 1/2tbl ATb Noroclav.
Jestli to nep?ejde pak je to asi od srdce.
Asi nejtypi?t?jší pro srdce by byla hypertfofická kardiomyopatie s po?ínající dilatycí.
Odkud jste, je u vás n?jaký vet schopen ud?lat ECHo (sono) srdce evnt. EKG.
Pokud se to potvrdí, bude brát léky.
Tato diagnóza je b?žná, ale v?tšinou až u fretek nad 4roky.
pokud by kýchal déle jak 14dní - 3ned?l? i po t?ch ATB nebo by se to zhoršovalo, pak bych to srdce nechala vyšet?it.

Jiné významné symptomy nemá???
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-22, 20:47
mám dotaz co se tý?e onemocn?ní srdí?ka:
není to tak dlouho, co se tu ?ešil obsah taurinu v granulích a ?etla jsem, že taurin je d?ležitý práv? i pro správnou funkci srdí?ka,m?že být tedy toto onemocn?ní tak ?asté práv? kv?li nedostatku taurinu? ve v?tšin? granulí je ho mín než se pro fretky uvádí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-23, 10:47
žofiro,
tohle jsem našla [forum.fretka.cz]

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-23, 11:19
Ptala jsem se p?ímo na toto minulý týden Jekla, když jsem tam byla, nebo?...
Mám šest fre?ák? ve v?ku (p?ibližn? - nalezenci):
2(jení?ek), 3(Viktor), 4(Artuš), 5(Ferenc), 6(Kuba), 7(?enda) let.

Z toho mají ?ty?i nejstarší kyrdiomyopatii.
Artuš - hypertfofickou
Kuba - hypetrofickou s po?ínající dilatací
Ferenc - dilata?ní
?enda - dilata?ní a již má kulovité srdce.
Všichni jsou na Enapu (enalapril)

Jekl ?ekl, že to nebylo prokázáno a že mu tam chod?jí i fretky které byli od mala dob?e živeni.
Ale jestli m?li opravdu taurin ve strav? to nelze ?íct.
Dr Jekl ?ekn? ano ?i ne jen když je to prokázané to chápu.
Já osobn? bych ten taurin nevylu?ovala v tom p?ípad? by se jednalo o tzv. toxonutritivní kardiomyopatii, alespíš mi p?ijde v?tší pravd?podobnost že jde o virové onemocn?ní jako je to u králík?, tak to samé zp?sobuje coronavirus. nicmén? jsou to vše jen domn?nky, nic prokázané nebylo... :-(
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-10-03, 19:22
Zaslán uživatelem/kou: khazarin (89.103.245.81)
Datum: 2010-10-01, 15:47
Zdravím,

cht?l bych se Vás n?koho zeptat, zda nemáte zkušenost s tím, když Vaši fretku chytají záchvaty kejchání. Prost? si tak b?há, nic se jí ned?je a najednou za?ne nekontrolovateln? kýchat v takovém zb?silém tempu, že chudinka mlátí hlavou kolem sebe. V nose nic nemá, nebo to aspo? nejde vid?t a po chvíli to zase ustane a b?há si dál... Nemáte n?kdo zkušenost s n??ím takovým?

Re: Kejchá, kejchá a po?ád kejchá...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (89.102.163.254)
Datum: 2010-10-01, 15:57
kýchání m?že být i z prachu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nessie dne 03.10. v 19:25.
Avatar

Kychani
Zaslán uživatelem/kou: nikita a chiquita (IP)
Datum: 2010-10-18, 16:30
PROSÍM O POMOC
Mám 2letou kastrovanou frete?ku. Prvním problémem je, že žijeme v zahrani?í a je složit?jší najít veteriná?e, který fretkám opravdu rozumí (ve Velké Británii jsou fretky dost neznámé).
Má fretka jménem Chiquita za?ala asi p?ed p?l rokem kýchat. Kýchání je záchvatovité, doprovázené slzením z o?í a silnou rýmou z nosu (i když mám pocit, že se jedná pouze o pravé oko a pravou nosní dírku). Ze za?átku jsem myslela, že je to jen nachlazení, z ?ehož mne veteriná? vyvedl. Poté, že to m?že být alergie, ale s ni?ím novým fretka do styku nep?išla a jakékoliv parfémy apod.nepoužívám nebo? mám velmi citlivou pokožku. I po vým?n? pelíšku za hypoalergenní se zm?na nekonala. P?ešla i línací období beze zm?ny. P?ed ?trnácti dny (kdy jsem prod?lala ch?ipku) se to rapidn? zhoršilo. Op?t návšt?va veteriná?e op?t plíce a dolní cesty dýchací ?isté, bez teploty, apetit ji nechybí, hravá, kvokavá, možná jen trošku víc spí. Záchvaty, když spí, nemá. Nejhorší jsou po probuzení (mlátí až hlavi?kou o zem i n?kolik minut a rýma lítá všude kolem). Potom se to v pr?b?hu dne lepší a ustálí tak na interval desetivte?inové kýchání jednou za ?tvrt hodiny. Jiné problémy nemá, jen trochu ?idší ocásek jakoby špinavý, ale to už má tak rok. Léka? zkusil prednisol, po 14 dnech lé?by žádná zm?na. Dal nám i n?kolik teorií: Cushing, nadledviny, srdce, nastydlé dutiny. Další doktor mi ?ekl, že by to mohli být polypy v nosní dutin?.
Zkoušeli jsme vitamínovou pastu, pastu na bezoáry, vyh?ívací podložku,...
Nic nepomáhá, je mi jí moc líto a nechci to vzdát. Nemáte n?kdo podobné zkušenosti? Cht?la bych alespo? v?d?t, co to je.
PS:Omlouvám se, za hodn? dlouhý text.
S velkým díky


Nikol a Chiquitka

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-18, 16:46
antibiotika fretka nedostala? p?ípadn? pokud fretka m?la jen rýmu nebo kašel (srdce, plíce bez nálezu) se tu n?kde psalo o použití d?tských nosních kapek, jitrocelovym sirupu (na kašel, bez alkoholu), tak se zkus s vetem poradit o téhle možnosti..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: nikita a chiquita (IP)
Datum: 2010-10-18, 17:02
antibiotika dostala p?ed 6 m?síci, kdy jsme si mysleli, že je nastydlá, ale nazabrala a od té doby se v tom n?jak vezeme. Popravd? o jitrocelovém sirupu jsem slyšela, ale ješt? nezkusila. Zkusit to m?žu, i ty d?tské kapky. Jen mi je divné, že by to m?la tak dlouhou dobu, kdyby se jednalo pouze o b?žný kašel a rýmu. No uvidíme.

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-18, 17:24
zrovna ve vlákn? fretka a ch?ipka (momentáln? je tu na první stránce) se ?eší podobný problém u dvou fretek.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-18, 18:18
Nikita: My takto rok spátky prod?lali celkem "záhadné" onemocn?ní plic, skus kouknout sem od p?ísp?vku z 2009-11-16, 09:25 [forum.fretka.cz]
Je toho dost textu, od strany 7 do strany 15. (Kon?í to p?ísp?vkem na str. 15 z 2009-12-28, 18:28)

Možná bys tam taky ?áké vodítko našla.
Držíme palce!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 18.10. v 18:22.
Avatar

Re: Kychani
Zaslán uživatelem/kou: nikita a chiquita (IP)
Datum: 2010-10-20, 01:39
D?kuji za rady. Zkouším, co se dá. Momentáln? zkoušíme lé?bu t?ch polyp? v nosní dutin? (teda jestli tam v?bec n?jaké jsou). Nic to prý nedokáže vylé?it úpln?, ale m?lo by hodn? pomoct ACC syrup (ten pro lidi). Dala mi ho veteriná?ka. Podávám dvakrát denn? 0.3ml. V?bec to Chiquince nechutná. Už ji to dávám duhý den a možná mini rozdíl k lepšímu tam je tak uvidíme. Ješt? jednou d?kuji za snahu.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist