Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-11-29, 01:00
Zdravím všechny fretka?e a jejich roztomilé frete?ky... cht?la jsem všem tady, kte?í chápete lásku k takovému tvore?kovi ?íct, jak moc m? dnes srdí?ko zabolelo. Naposledy jsem na tyto stránky zavítala loni, kdy moje Julinka, frete?ka tcho?ovitá m?la p?ed operací mo?ových kamen?. Tehdy její stav byl velmi kritický, stejn? tak jako p?edloni, kdy m?la málo bílých krvinek a celá zmodrala... od narození m?la zdravotní potíže, co se zdraví týkalo m?la strašný život, p?íroda se na ní nep?kn? vy?ádila.. ale možná o to víc nás dv? sepnula dohromady. Dnes jí ?ekala t?etí operace, po v?erejší návšt?v? veteriná?e mi sd?lil, že má v b?íšku nádor je dost veliký, takže bude velmi záležet na tom, který orgán zasáhl. Pokud se bude jednat o orgán bez kterého lze žít pokusil by se o její záchranu. Pokud ale ne, nem?lo by smysl jí déle trápit, byla chud?rka již celá oteklá a vypadala jí tém?? po celém t?le srst, byla prost? "nahá?", kulhala na jednu noži?ku a b?íško vlekla po zemi... Necht?la jsem se smí?it s myšlenkou, že já, její láska rozhodnu o svém milá?kovi, aby spal navždy... ona byla vždy veliký bojovník!!! Bohužel jsem i já byla tentokrát dost skeptická a nev??ila, že by to mohlo být dobré. Nakonec zjistil doktor, že se jedná o nádor novotvar a cystu na ledvin?, kterou tedy vyoperoval a také celý nádor, který mi po operaci ukázal. Ledvinka byla dutá, byla jí jen polovina, prost? zcela nepoužitelná a v t?le nefunk?ní a nádor novotvar??? M?l velikost tenisového mí?ku, byl to obr nádor. Našt?stí prý ostatní orgány v t?le fungovaly normáln?, takže jistá nad?je zde byla, ale stejn? nám sd?lil, že vyhráno není a to proto, že moje "miminko frete?ka" je mali?ká, vždycky jsme sotva dosáhli hmotnosti 1 kg a byla malinká na transfuzi z ?ehož plyne, že p?i operaci zdratila mnoho krve, obzlvášt? v nádoru bylo hodn? krve a to jí vlastn? bylo vyjmuto z b?íška a tak nám ?ekl, že jí musíme co nejvíce zah?át a h?át jí dokud se neprobere z narkózy a stále h?át a h?át.... byla celá studená, prochladlá... prost? tento stav zp?sobuje velká ztráta krve. On sám p?íliš nev??il, že se z narkózy probere. Ješt? jsme ji dovezli dom?, hodinu a p?l na ni poušt?li kamínka (p?ímotop) a nad ní zav?sili stovku žárovku, h?áli jsme ji ze všech sil jak to bylo možné, nakonec už za?ala teplat, asi jsme si už byli moc jistí, že se vrátí zpátky mezi nás.... ale nakonec, když jsem si odb?hla p?ebalit a nakrmit své t?ím?sí?ní miminko, vyb?hla moje mamka, která nad ní m?la dozor se slovy a slzou v oku "je konec"!!! S uslzenýma o?ima jsem bežela zpátky k ní, že já, její pani?ka jsem prošvihla její odchod do nebe, že už na m? nikdy neotev?e ty své up?ímné "kuka?ky", že už mi nikdy nezareje sv?j vlhký ?umá?ek mezi dlan?, že už mi nikdy neolízne prst po smetánkovi který tolik milovala!!! Prý jí nab?hla žíla na dýchání, dostala prost? poopera?ní šok z té velké ztráty krve a v tu chvíli se dech zastavil... Masáž srdí?ka byla již zbyte?ná, nevedla k úsp?chu, ani moje slzy, které mi po líci kanuly jí nezachránili... Už nikdy mi jí nikdo nevrátí zp?t... Te? leží pár metr? ode m? v krabici vystlané svými v?ci?kami, obložená svými hra?kami a také svým malým plyšovým králí?kem, který byl její oblíbený, její miminko a to jí te? leží u hlavi?ky a ?íká "maminko, tak p?ece vstávej a otev?i ta o?í?ka, já t? p?ece tady pot?ebuji", ale ona, JULINKA, stále spí a o?ka má stále a stále zav?ená.....

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-29, 01:19
Je mi to moc líto!!! Te? se to n?jak všechno n?jak bortí. Naposledy Olgy Miloušek... Dnes mi kamarádka psala, že jí um?el pejsek...
Ale Julinku už nic nebolí a kone?n? se m?že bez omezení prohán?t ve fret?ích lovištích...p?ej jí klid, když si frete?ka tolik vytrp?la...
Musíš si po?ídit co nejd?ív náhradu, aby ten stesk nebyl tak velký - umírání je v?c, na níž si ?lov?k prost? nem?že zvyknout, je t?eba to jen p?ekonávat a vybre?et se... :o(((
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-29, 01:23
ledvinka: :ó( to mi ned?lej! svírá se mi žaludek i krk. Je mi to moc, moc líto. Jist? to ale pro tu chud?rku bylo lepší. Drž se a klidn? se vypla?. Já už tu také :ó( škoda jen, že jste nem?li k té operaci domluveného zdravého samce nachystaného v p?ípad? nutné transf?ze. :ó( Kdyby tam byl, mohl by ji možná zachránit. Ale ani to není jisté, zda by to p?ežila, když ?íkáš, kolik si toho musela prožít. Jsi state?ná a ur?it? ti tvoje J?linka pošle co nevid?t, v ten správný ?as, za sebe svého nástupce.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-11-29, 01:37
Moc vám d?kuji za sloví?ka podpory, to ne já jsem state?ná, ale ona byla a to moc moc moc!!! Opravdu byla bojovnice, ale tento boj už bohužel prohrála. Je to osud, vím to, ?eká to na všechny živé tvore?ky na zemi,ale nikdy se na tohle nedá p?ipravit i když víte že konec se už nezadržiteln? blíží, p?esto stále doufáte a doufáte... protože vždy posledí umírá až nad?je. Nové zví?átko po?izovat nebudu, všechno jsem nacpala do igelitek, její pelí?ky a hadry ve kterých spinkávala, napáje?ky, vodítka, misky... všechno zítra odvezu do popelnice a její krásnou velikánskou doma draho vyráb?nou voliéru nejspíš v nejbližšího dnech pohltí ohe?. Nechci zapomenout, to ani nejde, jen prost? nechci dát zatím šanci jinému zví?átku potla?it bolest v mém srdí?ku. Navíc mám t?ím?sí?ní miminko, které má te? také zdravotní potíže (dnes jsme také byli u odborníka v Praze, takže mám takový léka?ský den), takže te? je pro m? moje miminko na prvním míst?... bohužel se ode dneška již ned?lí s nikým jiným. :-( moc vám d?kuju za podporu, vážn? moc a moc... Sílu ješt? budu pot?ebovat, zítra bude mít Julinka poh?eb, ud?láme jí hrobe?ek u mých rodi?? na zahrad?, tam jí budu nosit sví?ky a budu tam s ní povídat když budu mít stesk a radost a tak... prost? jako by tu stále byla se mnou, a já v??ím, že stále se mnou tady je....!!!

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-11-29, 07:45
Ahoj, toto m? potkalo minulý týden, co tebe. M?la jsem 7 letého fre?áky s nádory, ale pak už m?l problémy a bolesti a já musela na tu milosrdnou injekci-furt to vidím p?ed o?ima a cítím ho v ruce.Je to hrozný pocit!!!V9m , jak se cítíš hrozn? ,jako já.
Taky chodím denn? na hrobe?ek a zapaluji mu sví?ku.Denn? mám ráno o?i oteklé, jak ?vu.Taky zatím nem?žu jiného milá?ka si vzít.

P?eji ti, aby ta bolest tolik nebolela a m?la jsi te? hlavn? zdravé miminko.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-11-29, 08:51
Ledvinko, je mi to ve?mi ?úto. Viem, že odchod chlpatého milá?ka ve?mi bolí. Ale ?as naš?astie vždy boles? zotrie a ostanú len tie pekné spomienky. Možno, že je pred?asné vzdáva? sa všetkých vecí po Júlinke. Taká krásna klec... ur?ite by sa pá?ila niektorému opustenému nalezene?kovi, ktorý by v nej ale hlavne u Teba našiel š?astie a domov.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-11-29, 09:49
Olgo, Ledvinko! Je mi to moc líto, ale jak píší ostatní, když už je bolest veliká, je lepší, aby nepokra?ovala a nám nezbude, než nechat svoje milá?ky odejít tam, kde už je nic trápit nebude. A v?cí se ur?it? nezbavujte - prožila jsem to n?kolikrát a to, že si te? nem?žete po?ídit "nástupce" po svých frete?kách, to p?ejde - nejpozd?ji v lét?, až to nejhorší p?ebolí a vy uvidíte sladké fret?í drobe?ky, malé medvídky s korálkovýma o?ima.... A nebojte se, že by z vašeho srdí?ka vyt?snala nová fretka vzpomínky, jen p?idá další, stejn? krásné. Až p?ijde ta pravá chvíle, tak klec ani pelíšek ur?it? opušt?né nez?stanou ;o)

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-11-29, 10:54
Dobré ráno všem,jste všichni moc hodní a d?kuji za podporu. Nové zví?átko skute?n? zatím nechci, budu se pln? v?novat nyní mim?u a také manželovi a ono to snad n?jak troši?ku p?ebolí. Jiné zví?átko si po?ídíme maximáln? až bude naše mimi v?tší a bude chodit "otravovat" rodi?e, že chce k?e?ka, mor?átko, pejska, frete?ku.... do té doby rad?ji nic, ty odchody jsou vážn? moc smutné.
Milouška je mi také moc líto, zrovna v?era jsem náhodou (aniž bych v?d?la že již není) zajela na jeho stráne?ku a tam si p?e?etla jeho problémy a tak trošku jsem v n?m uvid?la Julin?iny potíže. Z malé fote?ky vedle usuzuji, že m?la také tém?? holý ocásek a na h?bítku mu také chyb?lo pár chloupk?, že? Ptala jsem se na to doktora a ?íkal, že je to d?sledek nádorového nemocn?ní. Tam kde Jul?e srst z?stala (a to bylo pouze na hlavi?ce a zátylku, jinak byla holá celá!!!) byla k?že pod chloupky rezavá a m?la ?erné jakoby strupy, no prost? síla!!! Te? už je mi zas o trošku lépe, ale asi jen do té doby, než p?jdeme kopat hrobe?ek.... tak všem moc d?kuji za vzkazíky, které m? moc t?ší a také pomáhají, protože ona (což jsem asi ne?ekla) byla moje Julinka na ostatní lidi prevít. Kousala, nem?la nikoho ráda. Nevím kde se to zlomilo a pro?, asi od 3 m?síce v?ku za?ala kousat mužskou ?ást domu jen m? a mojí mamku uznávala jako pání?ky a k t?m se lísala, ostatním prokousla vždy prsty skrz na skrz a to jí nikdo nic neud?lal, tak nevím pro? za?ala. Ale pak když jsem se vdala a vzala si Julinku k manželovi kam jsem se p?est?hovala, tak už se jí nezamlouval nikdo, ani ženská populace a tak se mi z "fretky feministky" stala "fretka nesnášenlivka". M?la prost? ráda jen m? a mou mamku a to je asi i ten d?vod, pro? jsme m?ly my dv? k sob? tolik blízko. A také je to d?vod, pro? jiné zví?átko už nechci, protože manžel byl proti ní už od za?átku, takže jsem více mén? boj o její existenci zde musela stále dost prosazovat. Sice když jí bylo vždy ouvej, tak mi pomáhal shán?t pot?ebné v?ci atd. co jsem pot?ebovala, ale nejsem si p?íliš jistá, jestli to d?lal kv?li ní nebo spíš kv?li mn?. Nicmén? se zase o její záchranu vždy aktvin? zapojil, což mi v t?ch chvilkách pomáhalo....
Všem vám tady držím pale?ky a? máte zdravá zví?átka, a? jsou stále krásná a veselá a Olgo, nebudu ?íkat nepla?, nena?íkej, zapome?.... protože se snažím nyní ?ídit se heslí?kem: "až p?ijde den, kdy na st?epy se rozbije tv?j sen, tak nepla? a nezatínej p?sti, vždy? víš, že st?epy znamenají št?stí!!!" a snad tím št?stím bylo to, že Julinka šla za Milouškem do nebe, kde si hrají na nebeských loukách.... A já jim to št?stí ob?ma p?eji....

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-29, 11:26
ledvinka, to je moc krásné p?ísloví :o)

To cos te? napsala mi p?ipomíná Albínku od Blanky. Ona rovn?ž každého jiného ?lov?ka pokouše a je rovn?ž vážn? nemocná. Její nemoc souvisí s hormony a to m? op?t utvrzuje v tom, že takto agresívní fretky tu agresivitu mají skute?n? hormonálního p?vodu a nikoliv svou podstatou, takže fretky nejsou žádné agresívní bestie. Nic si z toho ned?lej. Já mám frete?ky hodné, pusinky, které si m?žou vzít do náru?í i cizí d?ti a oni se sebou nechaj d?lat spoustu v?cí p?i kterých já jen trnu, kdy jim dojde trp?livost. A p?esto, že každá má jinou povahu, je jinak aktivní, tak všechny jsou podle toho, jak se k nim chovám, p?átelské a lidem d?v??ují. Proto si myslím, že když lidé mají pocit, že je frete?ka agresívní, možná je chyba ve výchov?, p?ístupu, anebo je skryta hluboko ve fret?ím t?lí?ku a ?lov?k když ji odhalí, je pov?tšinou už jen málo ?asu na zm?nu.

A pokud skute?n? nechceš dalšího mazlí?ka, a skute?n? toužíš zbavit se v?cí, nechceš je rad?ji v?novat? Je spousta fretek, které by ocenily takovou pomoc. ;o) Co ty na to. M?žeš n?co v?novat t?eba n?kterému útulku. Nebo to prodat, ?i darovat n?jakému ?lov?ku, který by to ocenil. ;o)
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-11-29, 11:43
Ledvinko, napísala si to skuto?ne krásne. Verím, že až bude tvoje die?atko vä?šie a príde ten správny okamžik, budeš ma? zas svojho chlpatého mazlí?ka.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-11-29, 15:02
Levinko.: napsala jsi to krásn?-dík.Miloušek se ur?it? s tvou Julinkou te? prohán?jí tam n?kde v nebí?ku.Až p?jdu k hrobe?ku zapálím sví?ku i za tvou Julinku.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-11-29, 15:33
P?ed mnoha lety mi um?el pejsek a velice moudrý vet mi ?ekl:"Nenech vychladnout pelíšek. Ten, který odešel, bude bdít nad tím, který p?ijde."
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-11-29, 15:43
Všechno popsané mi p?ipadá jako problém pocházející od nadledvinek - v tom p?ípad? je opravdu velmi pravd?podobné, že za svou povahu nemohla, to opravdu mohly být jen hormony. A myslím že jí ty procvaknuté prsty už stejn? všichni odpustili ;o)
Víš, je možné, že se o ní manžel staral ne kv?li ní, ale kv?li tob?... o to víc si toho važ. Jestli se o tu "kousavou bestii" staral jen proto, že v?d?l, jak ti na ní záleží, má t? opravdu moc rád. Zkus to ocenit, ?íct mu, jak si toho vážíš, protože to není samoz?ejmé. Jsou i takoví, kte?í by ti v téhle t?žké chvíli dokázali dát najevo, jak jsou rádi, že je pry?.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-11-29, 15:53
Alb?a má stejný problém v chování jako m?la J?linka. I uní je to pravd?podobn? zp?sobeno hormonama. Bohužel s tím moc d?lat nem?žu.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-11-29, 16:21
Teda vy jste všichni tak moc hodní!!!
Olí za sví?ku moc d?kuji, i já to zítra oplatím tvému Milouškovi!!
Erin, d?kuji, je to krásné p?ísloví, ale p?esto je to na m? moc brzo. Nechám svou Karolínku aby nad ní bd?la, t?eba by i jí m?la Julinka ráda, je p?ece jen z mého t?la, mého pachu.... ale byla ješt? p?íliš malá na první kontakt s chlupá?kem a nyní vím, že je již pozd?.
MFR - z nadledvin skute?n? vycházelo hodn?, i ten v?erejší vyoperováný nádor byl jimi ovlivn?n. Tak m? trošku také vede myšlenka, jestli jí ten nádor t?eba neroste už od toho 3 m?síce v?ku, když za?ala mít tyto potíže...? Zas na druhou stranu by si toho vet jist? všiml, nebo? byla již dvakrát operována, jednou když jí bral d?lohu a pachové žlázky a druhou p?i operaci mo?ových kamen?. To m?la v sob? takové šutry, že nemohla v?bec ??rat a moc u toho k?ourala, to byl jediný projev bolesti, který kdy se sebe vypustila. Ani p?i první operaci, ani v?era nehlesla jediným hláskem, že by jí n?co bolelo, tak moc to ta zví?átka dusí v sob?!! :-(
Tak tedy asi ano Blanko, asi to jsou skute?n? hormony, protože jí nikdy skute?n? nikdo neublížil, všichni jí m?li moc rádi a taky je to tenkrát mrzelo, že se z ní stala "kousavá mrška", jenže nyní i ona je už minulost... :-(
Už je ve svém hrobe?ku, ho?í jí sví?ka a zítra jí tam ješt? p?idám k?ížek a snad n?jakou kyti?ku....

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-29, 17:36
ledvinka - ?íká se, že miminka umí mluvit s "jinými sv?ty" - nech tedy mim?u alespo? jednu J?lin?inu hra?ku, t?eba ji bude mít ze všeho nejradši...?lov?k nikdy neví...



matka fretka - mojí mamince vyoperovali p?ed dv?ma lety nezhoubný nádor nadledvinky, na n?jž se po mnoho let nep?išlo (naši léka?i - um?lci), a který zp?soboval podobné p?íznaky - p?sobilo to jako hysterie a t?žká neuróza. Kdyby byla fretkou, kousala by ur?it? všechny a všechno okolo, když to na ni p?išlo. Poprvé se s tím ale setkávám u zví?ete.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-11-29, 17:54
Markétko d?kuji, já jsem dnes Julince v hrobe?ku nechala všechny její hra?ky, všechno co m?la ráda, to vše jsem krom? m? poh?bila s ní. Myslím na ní ale stále, byla, je a bude to moje zví?ecí láska navždy. Nadledvinky jsme m?li skute?n? také zasaženy, nevím p?esn? jestli mi vet ?íkal, že už na nich n?co je, nebo že jestli to bylo zhoubné, že by na nich za chvilku byl.... každopádn? hodn? s nadledvinkama souviselo.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-11-29, 20:40
Ledvinko, tak jsem si zase p?kn? pobre?ela. Moc je mi Julinky líto. Drž se, už kv?li Tvému malému miminku a také Julince, která na Tebe kouká z fret?ího nebí?ka a Tv?j plá? a trápení by ji moc bolel.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-11-30, 10:02
Tiež mi je moc ?úto ?o sa stalo. Musí to ve?mi bolie?. Ledvinko, drž sa.
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-11-30, 20:45
Uprímnou soustrast za Julinku, je mi to moc líto, s dcerou bulíme do klávesnice, svícku jsme zapálily a Tobe prejeme hodne síly
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-12-01, 18:58
Tak bre?im taky :ó( Mrzí m? to..:( Drž se a p?eju a? je tvoje miminko vpo?ádku !
Avatar

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-12-01, 23:10
Ivetko, Leni?ko, Ivetko M., Petus.Mici... moc vám d?kuji jste hodní!!!!

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: ledvinka (IP)
Datum: 2005-12-02, 19:58
Tak už plápolají sví?ky za Julinku a Milouška na našem hrobe?ku....

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-04, 17:34
ledvinko, díky, taky denn? zapaluji sví?ku za naše prdelky.

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Adri (IP)
Datum: 2005-12-06, 14:23
To som si zas poplakala :-((((
Je mi ?úto Julinky a všetky frete?ky, ktoré museli náhle odís? a je mi ?úto páne?kov, ktorí sa o ne s láskou starali.
Držte sa! A dúfam, že už dlhú dobu takéto smutné správy ?íta? nebudem! Frete?ky, nebláznite! Žite!!!

Re: Julinka m? navždy opustila :-(
Zaslán uživatelem/kou: Eva (IP)
Datum: 2005-12-07, 14:19
je mi líto že to takhle dopadlo,jde vid?t že jste byli asi velké bojovnice.netraptese tím že jste u ní nebyla v ten okamžik možná ?ekala až odejdete,aby Vás tolik netrápila.ur?it? na Vás kouká s nebí?ka a hlídá



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist