Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-10-02, 21:18
No tak zakladam ZASE novy vlakno.....Jen jsem se vas chtel zeptat jak fretka snasi hlucnost-respektive jak snasi zkousky operniho zpevce.Ptam se za jednoho meho znameho-jak vite operniho zpevce(Roman Janál).Protoze kdyz jsem jel k nim na navstevu,SILENE chtel abych privezl jemu,manzelce a 2 detem ukazat Erinku.Tak jsem ji samozrejmne privezl ukazat a oni chteli vedet jak se fretka chova co potrebuje atd.Tak jsem jim to vse rekl a dostal jsem otazku jak by reagovala na hlucnost.Rekl jsem"nevim,ale nase Erinka,kdyz si treba bratr zapne hudbu na velkou hlasitost tak sili(neboji se ale chce silene ke mne).Erinka se jim hrozne libila a KRASNE jim VONELA.Fretku by si poridily pokud by to bylo v poho pres tu hlucnost.Ale dal jsem jim Adresu fretka.cz.Porizoval by si ji az za rok,protoze ted maji sileny fofry kvuli tomu ze cekaji 6.prosince detatko.
P.S.drzte palce a packy protoze ta pani 2 potratila a ted uz to miminko chce ven-cerstva zprava ze dneska.Jindriska je v nemocnici.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-02, 22:28
No myslím si, že pokud se se zvukem seznámí, tak si asi zvyknou, ale nevím. Naše fretky když se n?co d?je, jako t?eba vysava?, mixér, a pod, tak to celkem ignorují.

Možná rada, pokud by cht?li fretku, která neslyší, bylo by to asi ?ešení pro n?, protože ta by si s rndálem hlavu ned?lala. ;o) A oni by to, že je hluchá na ni ani nepoznali.

M?žou si proto po?ídit fretku ve zbarvení panda a mají zajišt?no, že takovou hluk trápit nebude.

Nemyslím to ze srandy, ale up?ím?. ;o)
T?eba n?co p?ihodí i Yasmin. její Xavy je panda a je hluchá. Chová se normáln?, ale zvuky ji netrápí.

z+hluk+uši+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:46.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-10-02, 22:55
To je vlastne pravda. Jordi ma same dobre napady, koukam :-) Jinak bych doporucila spise samecka. Kluci kdyz spi, tak je jim vsechno jedno, ale Annie je radioaktivni torpedo, kterou okamzite vzbudi vsechno a boji se kazdeho neznameho zvuku.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-10-03, 08:54
Moja matka je už stará pani a dos? zle po?uje. Rádio a televízor jej hrajú tak nahlas, že ja som po minúte u nej hluchá tiež a ide mi prasknú? hlava. Ale nikdy som nemala pocit, že by ten pekelný hluk (vä?šinou klasická muzika!) vadil fre?ákovi. Myslím, že spev aj vyššej intenzity by fretke vadi? nemal. Skôr nešakané zvuky - údery, zatrúbenie klaksóna tesne za fre?ákom a pod.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-03, 16:05
Presne jako Jordi me napadlo to same - fretku hluchou - je uplne stejna jako ostatni jen reaguje trochu jinak - Xavy reaguje az kdyz se ji dotknu - takze kdyz spinka a ja ji probudim zacne na me vesele kvokat.. Nereaguje na nic na co kluci - cokoli spadne ona je v pohode..
Ale jinak s holkama sem prodelala nekolik hudebnich festivalu - prvni byly daleko od podia ale pak uz byly na backstage - tudiz kousek od repraku a pritom spaly.. :o) Nemyslim si ze fretce nejak vadi ramus - musi byt na nej jen zvkla..
A nemyslim si ze samecek ci samicka - Ene u kluku a Anie je to tim ze ona je mala a oni starsi - stejne tak reaguji moji kluci a holky spi ;o)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-10-03, 16:20
dikes za rady:-)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-10-03, 16:35
Hluchá fretka je v tomto p?ípad? asi to nejlepší, ale jak u mali?ké poznám, že je hluchá? M?li jsme dva pan?áky - nevím, jsou-li hluší, majitelé nic ne?íkali, zatím je ani nereklamovali.
Co se tý?e pana Janála - on tak krásn? zpívá, že bych u n?j cht?la být fretka s absolutním sluchem.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-03, 16:58
Erin poznat to jde - jen to chce pozorovat - ale pokud vidis treba to ze kdyz je vice fretek a nekde se ozve rana slysici se otoci a neslysici nic.. Pak Aronka zkousela jestli jsou jeji mladata hlucha tak ze si vzala kazde zvlast a zapiskala pistalkou..
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-03, 17:01
Erin, to se pozná ne zrovna snadno. Ob?as zvažuji, zda Elfi slyší, ale na zvuky, které nezná reaguje normáln?. Takže si myslím, že slyší. Ale na jméno p?ijít nechce. Na mí?ek s rolni?kou zase až tak nereaguje, ale na mlaskání ano.

U pand je ale pravd?podobnost nejvyšší. ?ím víc bílé, tím v?tší pravd?podobnost. A zdá se, že není slyšící pandy.
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-03, 18:16
Jordi myslim ze jsou slysici pandy - co Dutch - je u nej prokazano ze neslysi? Nebo Ginger ta slysela..
Jinak Xavy mi treba na micek s rolnickou reaguje - kort kdyz ji to lita pred cumakem ;oP
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-10-03, 18:53
nebudu to pro?ítat al?e vyjád?íém se k prvnímu p?ízp?vku: Mám v pokoji Hifi v?ž...a d?ív jsem si tam poušt?la hudbu doc ela nahlas (chudáci sousedi) tcho??m to ani trochu nevadilo...bu? chrn?li, nebo m? prudili a b?hali kolem,a¨le že by jim vadila hlasitá muzika všeho druhu..to ani náhodou:-)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-10-03, 18:59
Nevím, s tou hluchou fretkou to není špatný nápad, ale já zastávám názor, že by se žádné zví?e nem?lo vystavovat nep?irozenému hluku nijak ?asto, a?koli by se jednalo o zp?v (pomíjím vlastní názor na zp?v operní - já žít v rodin? operního p?vce nebo nedejbože p?vkyn?, odvezou m? do týdne na chytrovnu :o))))

Mám v sob? asi špatný zážitek z d?tství, kdy se v rodin? mé tety umlátil papoušek, kterého vystresovalo hlu?né prost?edí (prost? otec a syn se chovaj dodnes tak hlu?n?, by? jsou v tom nevinn?, že i jejich pes, a? se dožil 18 let, m?l t?žkou neurózu)

P?i p?estavování baráku jsem si kv?li Vendelínovi máem vyp?stovala žalude?ní v?edy, aby se mu nedostalo n?jaké újmy, ale jediná ujmutá jsem byla já.
Záleží spíš asi na tom, jak v pohod? je pání?ek...:o)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 10:36
Hluchá fretka mi taky p?ipadá jako super nápad - je to geniální zp?sob, jak z hendikepu ud?lat výhodu :o) Pozná se to jedin? otestováním sluchu, ale p?edvídat se to dá dle dalších znak? Wardensburgova syndromu - bílá hlava, bílá skvrna na spodní stran? ocásku, jinak posazené o?i (majitelé pnadík? prominou, ale oni ty fretky mají takový trošku downíkovský výraz). U mlá?at od Žigy to bylo ve srovnání s tmavými sourozenci krásn? vid?t.

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-05, 11:23
Ja sem zjistila ze kdyz ma nejake me mlade spiscku ocasku bilou je hluche - ty co nemaji spicku ale treba jen krouzek nebo tecku nakonci ty jsou slysici - to ale nerikam ze urcuje tu hluchotu, jen ze to vidim na svych mladatech..
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 12:14
Ono to souvisí - je to práv? jeden z projev? toho genu, který ur?uje i hluchotu.

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-05, 12:18
Jo vim ze to souvisi - ale ted sem myslela to ze je vic mladat kteri maji na konci ocasku nejakou tecku, carku nebo celou spicku - a jsou hlucha pouze ta co maji celou spicku.. =o)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 12:50
Tak jednoduše to neplatí. Ono tohle všechno (hluchota, bílé te?ky nebo špi?ky na ocásku, široce posazené o?i, bílá hlava...) jsou známky toho, že tam tenhle gen je. Ale nemusejí se vyskytovat všechny znaky najednou - takže z jiného vrhu zase budou hluchá mlá?ata s bílou te?kou na spodku ocásku, z dalšího t?eba i ta bez te?ky,.... obecn? se dá ?íct jen to, že ?ím víc znak? fretka má, tím je pravd?podobn?jší, že bude i hluchá. A ocásek m?že mít klidn? celý hn?dý. Ale víc hluchých fretek tam má n?jakou bílou skvrnu. Není to tedy jednozna?ná jistota, jen statisticky vyšší pravd?podobnost - stejn? jako u podílu bílé barvy na hlav? - i harlekýn m?že být hluchý, ale ?ím víc bílé barvy na hlav? je (panda), tím je hluchota PRAVD?PODOBN?JŠÍ.

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-05, 13:03
Elfi má taky bílou špi?ku ocásku. je však pravda, že ne tak velkou ?ást, jako Yasmininy odchovanci ;o) Elfi z?ejm? hluchá není, ale vy?uráná, to je zaru?en?! ;o)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2005-10-05, 13:12
Tak na to ani nepot?ebuje poznávací znamení - víte, která fretka je vy?úraná jak mraky? No p?ece úpln? každá!!!

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-10-05, 13:17
Annie ma take bilou spicku ocasku, ale na jmeno slysi :)
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-10-05, 13:17
trošku z jiného soudku - jednou jsem zkusila zahrát p?ed Ferdou na flétnu a to byl zvuk, za kterým by šel sv?ta kraj a jeho reakce na n?j byla velmi výrazná, ne nic jiného nikdy takhle nereagoval. a? byl nešplhavec, za flétnou mi vylezl málem až na hlavu, jen aby si ji pro sebe uko?istil.

možná by se takhle daly ur?it ty p?ípady, kdy ?lov?k neví, jestli jeho fre?ule slyší nebo ne. dneska otestuju ješt? Bertíka jak se na flétnu bude tvá?it on.

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-10-05, 14:00
Vsak sem taky psala ze je to jen u mych mladat a neberu to jako jasnou vec.. :)
Jo a Ene myslim ze Annie ma presne stejnej ocasek jako Silver a ten ma taky spicku jen ne tak vyraznou. Takze taky nepatri mezi ty mladata s vyraznou spickou..
Xavinky jasna spicka: [falbum.tiscali.cz]
Ginger a jeji mala tecka: [falbum.tiscali.cz]
Tobby (vpravo) ma videt uzasnou spicku: [falbum.tiscali.cz]
a thelma vlevo ma tecku ve tvaru tupipanu..
Avatar

Re: Fretky a hlucnost
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-10-05, 17:59
Asi jde o zvyk. Cvokie se mnou odmala (jejiho mala.-) jezdila na bitvy, casto se tam strili - jednou se lekla a bylo vystarano. Ted jediny kdo se boji, jsem ja:-( Hrozinka startuje pri kazdem zvuku, ale strelba ji taky nevadi...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist