Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-02, 00:31
Vyrobila jsem si šablonu fretky (viz p?íloha) a zkusím je upéct jako perní?ky.Nemáte n?kdo n?jaký dobrý receptík?

Přílohy: šablona.jpg (31kB)  
Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-02, 00:33
A z ?eho je šablona? n?jak ten obr. nechápu. Ale je to super. :o)
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2004-12-02, 00:34
Typuju to na papir :-) Recept mam, ale u rodicu :-(
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-02, 00:59
Je to na papí?e.Ješt? jsem ho p?ed vyst?ižením oblepila izolepou,aby se netrhal.

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Anna (IP)
Datum: 2004-12-02, 01:19
mama delala loni mnam pernicky...se ji zeptam :D
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-12-02, 12:30
Perní?ky pe?u v?tšinou podle receptu na obalu prášku do perníku, ale je fakt, že je mám vždycky tvrdé.
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-12-02, 13:58
Šablona je fajn, díky za inspiraci.
Perní?ky jsou trochu pracné a namáhavé, ale stojí to za to. Ideální je, když máš dostatek medu. Perní?ky na ozdobu bývají ale tvrdé - tek nejmén? m?síc, n?kdy déle, a je to tak dob?e. Ty kyp?ené, ur?ené hned k jídlu se zas špatn? zdobé - t?žko si vybrat...

Mám dva recepty - dle nálady a lenosti používám oba:

1. 500g tmavé žitné nebo pšeni?né mouky, 150g cukru, 2 lžíce rumu, 4-5lžic medu, 1 kyp?ící prášek do perníku, 3 vejce, citrónová k?ra, tuk na plech.
Cukr, rum a med rozpustíme, p?ilijeme do mouky s práškem, p?idáme 2 vejce, citr. k?ru a vypracujeme (dlouze, namáhav? a pe?liv?) tuhé t?sto, které necháme odpo?inout do druhého dne. Druhý den vyválet cca na 10mm, vykrajujeme r?zné tvary, pomažeme vejcem a pe?eme dozlatova na vymašt?ném plechu.

2. 1/4litru medu, 1/4 lirtu vody, 1 vejce, 1 žloutek, 200g cukru, 140g nasekaných mandlí, 2 lžíce citronové a pomeran?ové k?ry - najemno strouhané nebo sekané, 1/2lži?ky sko?ice, špetka mušk. kv?u, kardamomu, badyánu a h?ebí?eku, fenylku a anýzu - vše mleté, 500g hladké mouky, tuk na pomazání plechu.

[i] Med rozpustíme ve vlažné vod? a necháme vychladnout. V míse šleháme vejce a žloutek s cukrem, p?imícháme rozpušt?ný ed, usekané mandle a ostatní ingredience - ko?ení a vypracujeme s moukou (p?idávej postupn?, nemusí to být celého p?l kila) v tuhé t?sto. T?sto vlož do mísy a nech alespo? dva dny, ale rad?ji týden odpo?inout v chladu.
Pak propracuj a vyválej, vykrájej tcho?e a v p?edeh?áté troub? pe? do ?ervena...


Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-02, 14:26
Markéto,díky ze recepty.

Taky jsem jeden našla:

Rychlé perní?ky
250g hl. mouky
60 g másla
60 g mou?kového cukru
1 vejce
2 lžíce medu
1 - 2 lžíce kakaa
30 g nastrouhané ?okolády na va?ení
1 balí?ek prášku do pe?iva
Máslo ut?eme s cukrem a vejcem,p?idáme med,kakao, strouhanou ?okoládu.Nakonec vmícháme mouku s práškem do pe?iva.Vypracujeme t?sto,vykrajujeme tvary.Pe?eme zprudka asi 5 minut.Hned po vytažení z trouby pot?eme rozšlehaným vejcem.


Až budou tcho?íkové upe?ení,tak ?ást tcho?? poleju bílou polevou a druhou ?ást polevou tmavou.A budou dva druhy fre?ák? :o))[/b][/u]

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-12-02, 14:38
Já tedy pe?u tcho?e i linecké a zdobím je taky 2 druhy polev a mnoha druhy posyp? a jiných blbinek a loni jsem tím podarovala celou šokovanou rodinu, která není zvyklá na pojem "váno?ní tcho?" :o))))
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2004-12-02, 14:58
Jano moc p?kné :) Jen se bojím aby se ti nelámal ocásek :)

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-12-02, 15:01
To JanaN: Fajn šablóna. Ke?že neviem piec?, využijem ako fre?aciu šablónu na nastriekanie, vyšitie, prišitie ... Supééér!
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-12-02, 16:56
Myslím, že ocásek nebude problém. V nejhorším se to dá ud?lat ve spodní ?ásti "vcelku" a ocásek dokreslit polevou ;o)
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-12-02, 21:57
A pro? se proboha d?lat s šablonu, když se v Klubu dají koupit vykrajovací formi?ky za pár ka?ek a recept je k tomu zdarma ;o) ???

Přílohy: mformi?ka.jpg (18kB)  
Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-02, 22:17
Ja jsem loni k Vanocum (lehce posunutym do kvetna) pekla klasicke linecke - fretky...Vyslo to dost zoufale, neb jsem zacala asi v deset vecer a v jedenact zjistila, ze dosla mouka:-)) Cele uchvatne zazitky jsem posleze ztvarnila do lehce depresivni uvahy "Jak se pecou fretky"...

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-03, 00:09
Formi?ky se dají sehnat jen na srazu fretek v Praze?

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-12-03, 00:57
Formi?ka je fajn, ale ?ím víc tvar?, tím lépe :o))))
Použiju obojí:o)[img][/img]
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-03, 09:22
hospody?kám: hlavn? pozor aby se tcho??m nelámaly ocásky ... :-)))))

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2004-12-03, 11:40
Ta šablona na fretku je skv?lá. Je to super nápad.

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Oso (IP)
Datum: 2004-12-03, 12:02
Pavle a ouška m?žou?? :-)))

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-03, 13:43
Nééé - budou hospody?ky sv?domit? péct tcho?íky ušaté ocasaté,zkrátka takové jaké mají ...

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-03, 14:22
To matka fretka: Já bych se cht?la stát ?lenem klubu. Jak? Jo a ta formi?ka je super. Šlo by abys mi pak prosím n?jak poslala fotky toho, co se dá v klubu koupit? Díky,

Pe?a & Terezka
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-12-03, 14:30
to Petus. V pravem rohu na [url]www.fretka.cz[/url] najdeš p?ihlášku do klubu. Tak ji vypl? a pošli p?ímo na e-mail matce fretce - je tam n?kde i její adresa. A fotky v?ci?ek, které se dají na klubových akcích sehnat najdeš i s cenami pro ?leny i ne?leny na [foto.tiscali.cz]

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-03, 15:53
Hanka Brno: Díky, ale v tom seznamu jsem t?eba nenašla ten bat?žek na fre?ulku...¨!? :)))
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-04, 00:10
Fretky jsou upe?ený a ocásky drží :o))

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-04, 01:02
To JanaN: tak vyfo? a? zkouknem ;o)
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2004-12-04, 12:54
Zkoukn?t? :o))
Snad se vám alespo? trochu budou líbit.P?ítel ?íkal,že vypadají jako ko?ky...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: JanaN dne 04.12. v 12:59.

Přílohy: fretky.jpg (76kB)  
Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: So?a (IP)
Datum: 2004-12-04, 14:34
To JanaN: Fantazie mi pracuje a ješt? mimo ko?i?ek to m?žou být mývalové ?i pandy malé.....:o))) Ale chutn? to vypadá...to jo.Hned bych ochutnala.:o)) Na fretky bych to netipla,ale myslím,že kdyby nem?ly tak hu?atej ocas a stíhlejší t?lí?ko.....Ale nechci moc kritizovat,jelikož já bych to nedokázala vytvarovat ani to této podoby.Nenech se tedy odradit.:o)))

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-12-04, 15:00
supr taky bych si dala - a hlavne vzdy ve chvili, kdy holkam rikam ze je zakousnu ;o)
Taky bych jim asi zuzila krk, ale i tak jsou bezva.. ;o)
Avatar

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Terezzzka (IP)
Datum: 2004-12-04, 21:28
Jani,Dr.Oetker vyrobil te? sm?s na výrobu perní?k?-je to suchá sm?s do který dáš 2 lžíce medu, 2 vejce a 25g tuku-je to d?sn? lehký a to t?sto je vynikající...Zrovna dneska jsem ty perní?ky d?lala!Jo a k tomu je i sm?s na polevu-doporu?uju do ní dát citron-má lepší chu?!:)

Re: Jak upéct fretky :o))
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-05, 01:06
Paráda. Ko?ky by to byly perské, takové ty hu?até, ale nejvíc mi to p?ipomíná albinotickou fre?uli. Ty mají trochu delší srst. :o) M? se líbí. Jak jsi to vykrajovala? To sis musela vyhrát. :o)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist